Murraynek érik az év végi 2. hely, Nadal simán nyert

A második kiemelt Andy Murray két szettben legyőzte a spanyol David Ferrert a londoni ATP-világbajnokság Ilie Nastase-csoportjának első fordulójában. Ha a hazai közönség előtt versenyző brit játékos még egy meccset megnyer a vb-n, biztossá válik, hogy az év végén a második helyen végez a világranglistán.

A kvartett másik mérkőzésén a spanyol Rafael Nadal két játszmában megverte a negyedik kiemelt Stan Wawrinkát. A svájci játékos az első gémben brékelte a kétszeres döntőst, utána azonban nem tudta tartani a lépést Nadallal.

A páros viadalokon a második kiemelt Jean-Julien Rojer (holland) és Horia Tecau (román) páros is győzelemmel kezdte a csoportmérkőzéseket 6-2, 6-4-re nyerve a hetedik kiemelt Marcin Matkowski (lengyel) és Nenad Zimonjic (szerb) ellen. A másik mérkőzésen a harmadik kiemelt Ivan Dodig (horvát) és Marcelo Melo (brazil) rövidítéssel nyert a hatodik kiemelt francia páros, Pierre-Hugues Herbert és Nicolas Mahut ellen.

ILIE NASTASE-CSOPORT, 1. FORDULÓ

Murray (brit, 2.)–Ferrer (spanyol, 7.) 6:4, 6:4
Nadal (spanyol, 5.)–Wawrinka (svájci, 4.) 6:3, 6:2

Páros:

Jean-Julien Rojer/Horia Tecau (2.)-Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic (7.) 6-2, 6-4

Ivan Dodig/Marcelo Melo (3.)-Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (6.) 3-6 7-6(4) 10-7