Ezért fordít hátat Romániának az E.ON

A vállalatnak elege van abból, hogy a kormány a szolgáltatókra terheli az árplafon finanszírozását.

Kivonul Romániából az E.ON, az itteni leányvállalatát a magyar állami tulajdonban levő MVM szeretné megvenni. Az, hogy a tranzakció valóban létrejön, nem száz százalék, arra ugyanis rá kell bólintaniuk az illetékes hazai hatóságoknak.Az utóbbi években a kormány megkeserítette az energiaszolgáltatók életét | Fotó: Agerpres

Corina Murafát, az Európai Gazdasági és Társadalmi Bizottság tagját nem lepte meg, hogy a német vállalatnak elege van Romániából.

„Véleményem szerint, a hír nem egy geopolitikai apokalipszis, de nem is örvendetes. Aki szelet vet, vihart arat. Nem tarthatsz életben két éven keresztül egy túlburjánzó, kevéssé hatékony és költséges, valamennyi fogyasztóra kiterjedő árvédelmi rendszert Romániában, melyet kézpénzileg a szolgáltatók tartanak el. Adott pillanatban a szolgáltatók egy része fogja a cókmókját és odébbáll” írta az energetikai szakember egy Facebook-bejegyzésben. A kormány jelenleg kb. 1 milliárd euróval tartozik a szolgáltatóknak, amiért azok a beszerzési árnál olcsóbban számlázzák a fogyasztóknak a villanyáramot és a földgázt.

Véleménye szerint, ha lennének állami tulajdonban levő erős lakossági szolgáltatók, azok megvásárolhatták volna az E.ON romániai leányvállalatát. „De a legnagyobb, 4 milliónál több háztartási ügyféllel rendelkező, jelentős állami tőkével működő romániai szolgáltató tevékenysége egy kibertámadás miatt közel egy hete szünetel. Körülbelül ilyen színvonalú a cégvezetés az állami vállalatoknál” – idézi a Hotnews Corina Murafát, aki az Electricára utal.

Az E.ON az egyik legnagyobb hazai energiaszolgáltató, 3,4 millió lakossági és céges ügyfele van. A vállalat az áram- és a gázszolgáltatási piacon is jelen van.

Kapcsolódók

Kimaradt?