banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png

Az energiaügyi minisztert kérdezték a romániai E.ON sorsáról

Sebastian Burduja energiaügyi miniszter szerint az E.ON csoport vezetősége még nem hozott végleges döntést a vállalat szolgáltatói üzletágának eladásáról.

Erről a szerdai kormányülést követő sajtótájékoztatóján beszélt a tárcavezető, amikor arról kérdezték az újságírók, vannak-e információi arról, hogy a magyar állami tulajdonú MVM energetikai vállalat megvásárolja az E.ON szolgáltatói üzletágát.

„Magam is tárgyaltam az E.ON vezetőivel. Azt mondták, még azt sem döntötték el, hogy eladják-e vagy sem” – válaszolt a miniszter. Burduja szerint egyelőre korai a tranzakcióról beszélni, de ha megvalósul, a kormány, a Versenytanács, a külföldi közvetlen beruházásokkal foglalkozó bizottság és szükség esetén az állam más illetékes szervei is alaposan megvizsgálják.

Illusztráció: Pixabay

A tárcavezető hangsúlyozta, hogy az esetleges tranzakció kizárólag a szolgáltatói üzletágat érintené, a kritikus infrastruktúrát nem. „Egy szolgáltató vállalat olyan, mint egy számlagyár. Vannak telefonos ügyfélszolgálatai, híváskezelői, számítógépei és kiküldi önöknek a számlát. Az elosztóhálózatot, a kritikus infrastruktúrát nem ők kezelik” – magyarázta. Az Agerpres beszámolója alapján a tárcavezető hozzátette azt is, hogy az E.ON csoport vezetősége egyelőre „csak vizsgálja a lehetőségeket, ahogyan két-három évvel ezelőtt is tette”.

Arra a kérdésre, hogy érdekelt lenne-e a Romgaz is az E.ON szolgáltatói üzletágának megvásárlásában, Burduja azt válaszolta, a minisztérium támogatja, hogy a Romgaz földgáztermelő vállalat belépjen a szolgáltatások piacára is. „Ez üzleti lehetőség kérdése. És azt is meg kell nézni, mennyibe kerülne” – nyomatékosította.

Az E.ON vezérigazgatója, Leonhard Birnbaum május végén azt nyilatkozta, hogy a német csoport megfontolja a kivonulást Romániából. „Számba vesszük az összes lehetőséget. Amíg ez nem történik meg, nem hozunk döntést, de az ok a kockázat-hozam arányban keresendő” – fogalmazott. Most kedden, a Hotnews számolt be arról, hogy az E.ON és az MVM már egyezséget kötöttek, de azt csak a választások után akarták nyilvánosságra hozni. A létrejövő tranzakcióról ugyanakkor tájékoztatták Marcel Ciolacu miniszterelnököt is, és állítólag korábban a Romgazzal és az OMV Petrommal is tárgyaltak a lehetséges adásvételről.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_1pp9VAgz_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png
banner_1EKDNy6B_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_VDHJPUiH_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?