Új wellnessközpont Kémeren – A semmiből kezdte, ma az egyik legsikeresebb szilágysági vállalkozó
Nemrég Kémeren megnyílt Szilágy megye legnagyobb wellnessközpontja. A modern, 250 férőhelyes létesítmény jelentős mérföldkő a helyi turizmus szempontjából, és egyedülálló lehetőséget kínál mind a helyiek, mind a környékbeli régiók turistái számára.
A kémeri Szoboszlai család egy újabb álma vált valóra. Tíz év kemény munka eredményeként építették meg a wellnessközpontot. Az új létesítmény számos modern szolgáltatással várja a látogatókat, többek között wellness medencével és szaunával. A központ a pincészet és a panzió szomszédságában található, és már oly népszerű, hogy a pénteki hivatalos nyitást követően vasárnap csaknem 250 fürdőző élvezhette a szolgáltatásokat.
Az egykori zsákfalu Szilágyság egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja lett, ahol minden adott a kikapcsolódásra és a pihenésre, valamint lehetőséget kínál a helyi gasztronómia felfedezésére is. A közelben található hangulatos pincészetnél egy jó pohár helyi bort kortyolgatva a környék szépségeit és nyugalmát is élvezhetik az arra látogatók.
A múlt vasárnapi hivatalos megnyitón jelen voltak Szilágy megye elöljárói is, Seres Dénes parlamenti képviselő beszédében elmondta, ez nem csupán üzleti beruházás, hanem egy családi álom megvalósulása, amelyben a Szoboszlai család kitartása, odaadása és kemény munkája tükröződik. Ez a hely nemcsak Kémer, hanem egész Szilágy megye büszkesége, hiszen itt megtestesül minden, amire a vendéglátás és turizmus épülhet: szőlészet, panzió, wellnessközpont. A családok, barátok és csoportok megtalálják a kikapcsolódás és feltöltődés örömét. Mint fogalmazott, bízik benne, hogy a két Szoboszlai fiú menet közben átveszi és továbbviszi, gazdagítja az örökséget, amely sok év múlva is Szilágy megye éke kell hogy legyen. Végezetül azt kívánta, hogy ez a családi vállalkozás továbbfejlődjön, és sokaknak nyújtson örömöt, pihenést és felejthetetlen élményeket.
Szoboszlai Attila tulajdonos, vállalkozó, a pénteki átadást és a hétvégi nyitást követően elmondta, szép számmal voltak vendégeik szombaton és vasárnap is, olyannyira, hogy a hét utolsó napján, több mint 240-en látogattak ki hozzájuk.
„Egy kicsit megleptek bennünket, de jó volt látni az érdeklődést és az elégedett arcokat. A vendégek kérésére módosítottuk a nyitvatartást, így naponta reggel 9-től este 9-ig üzemeltetünk” – mondta Szoboszlai Attila.
A belépőjegy tartalmazza a kinti és a benti fürdőzést, a szaunahasználatot, a nyugágyak és párnák, illetve székek használatát. A vendégek a helyi gasztronómiával is megismerkedgetnek, a fürdő recepcióján leadhatják a rendelést, legyen az ebéd, ital vagy akár fagylalt, számmal ellátott dominókockát kapnak, leülhetnek az asztalhoz, a panzió konyháján elkészítik nekik a rendelést, amit a pincérek kivisznek. Két folyosó is van, egyik a panzióba, annak éttermi részébe, a másik a panzió hátsó teraszára vezet.
A wellnessközpont szolgáltatásai
„Kint egy gyermekmedence és egy 25 méter hosszú, 10 méter széles, úszásra is alkalmas medence van, valamint egy 12 méter hosszú, 8 méter széles medence, amelyben szintén kényelmesen lehet ülni, pihenni. Bent szintén működik egy 12x8 méteres, felnőtteknek való medence, két jakuzzi, amelyben 30-30 személy fér el, illetve egy gyerekmedence, ahol a kicsik feltalálhatják magukat. Az udvaron játszótér van a kicsiknek és nem csak, bent játszószoba a gyerekeknek és a felnőtteknek, illetve kint egy 150 férőhelyes terasz, ahol ebédelni, fagylaltozni, üdítőzni lehet” – részletezte Szoboszlai Attila.
A létesítményben van külön női és férfi öltöző, értékmegőrző és szekrény, illetve kint, az udvaron is egy kétszemélyes öltöző. A recepción van széf, ahova az ékszereket vagy az értéktárgyakat be lehet tenni.
Évtizedes álom vált valóra
„Szőlőtelepítéssel kezdtük, ez volt az első álmunk. Amint ez megvalósult, rájöttünk, hogy pince is kell, ha szőlőt telepítünk. A pince vonzotta a turistákat, akik többnyire a borkóstolókra jöttek. Őket el kellett szállásolnunk, így építettük meg a panziót. Idővel egyre többen érkeztek két-három napra, unatkoztak, ezért programot kellett kitalálnunk. Így született az ötlet: ahhoz, hogy kitöltsünk három, akár négy napot is a hétből, a panzió mellé fürdőrészleg kellene, ahol nemcsak fürdéssel, hanem szaunázással, különböző játékokkal, programokkal is színesíthetnénk a vendégek élményét. Megterveztük a komplexumot, amely megfelel minden korosztály igényének, hogy kellemes kikapcsolódásban legyen részük” – mesélte Szoboszlai Attila, aki kémiatanárként kezdte pályafutását, majd polgármester lett, és egy gondolattól vezérelve feladott mindent, majd vállalkozásba kezdett.
„Mindig tenni akartam valamit, ami révén ezt a kis régiót felemelhetjük, az embereket itthon tarthatjuk, hogy a gyerekeink ne költözzenek külföldre, hanem olyan jövőt teremtsünk itt, Kémeren, ahol jól érzik magukat, és ezáltal benépesíthetjük ezt a kis települést” – mondta Szoboszlai Attila. Ez az alapgondolat vezérelte, majd polgármesterként megtapasztalta, hogy más országoktól eltérően nem lehet polgármesteri tisztséget is betölteni és vállalkozni is. Úgy döntött, hogy nem lesz állami alkalmazott, hanem vállalkozásba kezd.
Az idő őt igazolta, egyre sikeresebb lett, munkahelyeket teremtett, és mindig bátran mert új dolgokba belevágni. Kihasználta az európai uniós támogatásokat, a bankok által nyújtott kedvezményeket, építkezni kezdett, a bevétellel jól gazdálkodott, visszafordította a vállalkozásba.
„Soha nem vettünk ki pénzt a cégből, amit megtermeltünk, azt mindig újra és újra befektettük. Kezdtük a kis Trabanttal, volt trabantos időszakunk, aztán jött a daciás időszakunk, majd a skodás, fiátos. Mint a mesében: a szegény gyerek elmegy világgá, először egy kicsit tesz hozzá, aztán még egy kicsit, míg végül sikerül” – mesélte, majd hozzáfűzte, most sem dőlhet hátra, hiszen van banki kölcsönük, amit becsülettel visszafizetnek.
Kémiatanárból vállalkozó
Bár a vállalkozói életforma messze áll a kémiatanári pályától, Szoboszlai Attila elmondta, ezt is meg kellett tanulnia. Tanfolyamokra járt, mesterizett cégvezetésből, képezte magát, és: „az élet megtanított bennünket úgy pályázni, irányítani, vezetni a céget, hogy a körülöttünk élő emberek ne menjenek el, hanem számíthassunk a munkájukra, és hasznot is teremtsünk. Ahogy jöttek a sikerek, úgy jöttek az újabb motivációk is. Ez olyan, mint amikor elindul a hógolyó a hegytetőről, és gurul lefelé. Talán most eljött az az időszak, amikor azt mondjuk, hogy na, jó... Most nem fáradtságot érzek, hanem azt, hogy ennyi megvalósítás, tevékenység után ideje egy kis pihenőt tartani, és a hógolyót gördítsék a fiaim, mert minden, amit csinálunk a család érdeme. A fiúk belecsöppentek menet közben, és mindenki dolgozik. Innen már azt mondom, hogy álmodjanak ők is, de amivel tudunk, besegítünk ezután is” – fogalmazott Szoboszlai Attila.
Kérdésünkre elmondta, mindegyik vállalkozás egy kis része a lelkének: a szőlészet, a panzió, a wellnessközpont és a fenyőfaültetvény. Hogy melyik áll a legközelebb hozzá? Az, amelyikkel naponta foglalkozik, majd hozzáteszi: talán a borászat.
„A borászatban az ember egy kicsit el tudja magát engedni, egy kicsit fantáziálni tud, nem igényel akkora odafigyelést. A fenyőtermesztés szintén fantasztikus dolog, 8-10 évig várni, amíg a gyönyörű kis karácsonyfákat kitermelheted. A turizmus, idegenforgalom szintén kedvező, hiszen jó érzés, amikor idegenek jönnek közénk, és megdicsérnek bennünket” – tette hozzá.
Az elmúlt évtizedek alatt megtapasztalta a nehézségeket is, szomorúan észlelte, hogy nehéz szövetkezetben dolgozni, jó csapatot építeni. „Amikor szövetkeztünk, szövetkezetet akartunk létrehozni, hogy együtt dolgozzunk, közös érdekirányba hajtsuk a szekeret előre, nagyon nehezen ment, mert mindenki önállóan, magáért harcolt. Most, a családdal, egészen más. Reggel, amikor felkelünk, mindent ellenőrzünk, telefonálunk, minden részleget külön megnézünk, hogy ki mit csinál, és bár a számítógép közelebb hozta az információkat, még mindig az az igazi, amikor beülünk az autóba, és kimegyünk terepre, végigjárjuk a részlegeket, elbeszélgetünk az emberekkel, meghallgatjuk a panaszaikat, és ahol tudunk, segítünk” – fejtette ki a vállalkozó.
Mint részletezte: a mindennapi közvetlen kapcsolatra építenek, és ez a siker egyik titka, valamint az, hogy mindig közösségben gondolkoznak, még akkor is, ha nem mindig minden sikeres. Amikor közösségben gondolkodnak, mindig a kémeriek csapatát értik ez alatt, akár a kárásztelekiekkel, az ippiakkal, a szomszéd településekkel együtt, és akkor, amikor ötletek születnek, és megpróbálják ezeket együtt megvalósítani.
„Attól, hogy önálló vállalkozóként dolgozom, soha nem váltam ki a közösségi életből, mindig próbáltam hajtóerő lenni, aki előre viszi a csapatot, akár az önkormányzatot, hogy mindig újabb és újabb dolgokat valósítsunk meg, a kultúra, a gazdaság, a fejlesztések területén” – vázolta a vállalkozó, aki mindig elbeszélget a helybéliekkel, mert közös cél a falu fejlődése. Zárásul hozzátette: „amikor dolgozhatunk, álmodhatunk, akkor talán a Jóisten plusz energiákat ad, és átsegít a nehéz időszakon, főleg, ha az jó célt szolgál”.
CSAK SAJÁT