banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

„Feltámasztotta” az óriásfarkasokat egy biotech cég

A több mint 10 ezer évvel ezelőtt kihalt, Észak-Amerikában honos óriásfarkasok újraélesztését jelentette be a héten a Colossal Biosiences (CB).

A dallasi biotech-vállalat bejelentette, hogy az óriásfarkasok DNS-állományának elemzését követően napjaink farkasainak génjeinek megváltoztatásával reprodukálták az egykori ragadózót. A módosított genetikai anyagot házi kutyától vett petesejtbe ültették, amit később ugyancsak kutya hordott, mígnem tavaly októberben megszülettek a génmódosított óriásfarkas-kölykök: Remus és Romulus. Az eljárást megismételve pedig a harmadik kölyök idén jött a világra és a Khaleesi nevet kapta.

Remus és Romulus októberben születtek | Fotó: Colossal Biosiences

A vállalat, amelyik bevallottan gyapjas mamutot és egyéb rég kihalt állatokat akar génszerkesztési technológiákkal visszahozni az élők közé nagy felhajtás közepette mutatta be az amerikai sajtó képviselőinek a kölyköket, ugyanakkor mint az AP News írta, a szakemberek szkepticizmussal fogadták a bejelentést, a látszólagos hasonlóság ellenére ugyanis nem tartják az egykoron kihalt ragadozó valódi másának az „újszülötteket”. A génszerkesztési eljárás csak korlátozott génre vonatkozott, magyarázzák, de Beth Shapiro, a Colossal Biosiences szakmai igazgatója azt mondta, hogy az óriásfarkas teljes génállományát feltérképezték és hamarosan nyilvánosságra is hozzák.

A több mint 10 ezer éve kihalt óriásfarkasok ugyan látszólag hasonlítottak a ma élő szürke farkasokra, de a genetikai vizsgálatok alapján nem közeli rokonok. Robosztusabbak voltak, nagyobb fogakkal és erősebb állkapoccsal rendelkeztek, tömegük pedig elérhette a 70-80 kg-ot. A legtöbb fosszíliát Los Angeles térségében ásták ki, a popkultúrában pedig a Trónok harca sorozat tette népszerűvé őket.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?