banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Betiltja a Facebook és Instagram a politikai nézetet, származást, vallást célzó hirdetéseket

A Meta, a Facebook és az Instagram anyavállalata kedden közölte, hogy január 19-től a hirdetők többé nem célozhatnak meg embereket olyan hirdetésekkel, amelyek érzékeny jellemzőikre vonatkoznak, például etnikai hovatartozásra, politikai hovatartozásra, vallásra vagy szexuális irányultságra – írja az Axios alapján a telex.hu portál.

Drasztikus döntés ez, amit a Meta annak érdekében tett, hogy felhasználóit ne manipulálják a hirdetők. A közösségi hálózat régóta érvelt amellett, hogy a hirdetéseket a szólásszabadság részeként meg kell védeni, ezért habozott a döntés meghozatalakor. Mégis, már az év elején tett hasonló lépéseket, amikor letiltotta a 18 év alatti felhasználók számára megjelenített hirdetéseket.

Az új tilalom a Meta tulajdonában lévő összes alkalmazásra vonatkozik, beleértve a Facebookot, az Instagramot, a Messengert és a Facebook Audience Network szolgáltatását is.

Fotó: Unsplash

Az érzékeny témák és kulcsszavak között lesz az azonos neműek házassága, az LMBT kultúra, a katolikus egyház és a zsidó ünnepek. A vállalat emellett letiltja az egészségügyi tényezőkkel, politikai meggyőződéssel, társadalmi kérdésekkel, érdekérvényesítéssel, valamint politikai szervezetekkel és személyiségekkel kapcsolatos hirdetéseket is.

Fontos kiemelni, hogy az érzékeny témák között olyan dolgok szerepelnek, amikkel az emberek foglalkoznak a közösségi médiában, nem pedig az egyéni fizikai jellemzőik vagy személyes tulajdonságaik – írja az Axios, vagyis továbbra is kaphat ezek alapján célzott reklámot a felhasználó.

Graham Mudd, a Meta reklámok termékmarketingjéért felelős alelnöke elmondta, hogy a vállalat elkötelezett amellett, hogy segítse a kisvállalkozásokat, a non-profit szervezeteket, hogy elérjék célközönségüket. Ebben például olyan eszközök lesznek hasznosak, mint a közönség a földrajzi elhelyezkedése.

Az érdekképviseleti csoportok minden ilyen változtatáskor amellett érvelnek, hogy ezzel a pozitív üzenetek is nehezebben érnek majd célba. Ezzel kapcsolatban Mudd azt mondta, hogy igyekeztek kiegyensúlyozottan dönteni.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?