Óriási szobrot tártak fel az angkori ásatáson kambodzsai régészek

Óriási szobrot tártak fel Ázsia legnagyobb vallási épületkomplexuma, a kambodzsai Angkor Vat ásatásán kambodzsai régészek, akik egy 8-9 évszázaddal ezelőtti kórház nyomait tanulmányozták.

A műemlékkomplexumért felelős állami hivatal portálján olvasható, hogy kutatócsoportjuk vasárnap fedezte fel az 1,9 méter magas, 58 centiméter széles szobrot a szingapúri Dél-Ázsiai Tudományok Intézete szakembereivel együtt.

A műkincs a korszakból az utóbbi időben kiásott legnagyobb szobrok egyike. A hivatal szerint az alkotás a 12. vagy a 13. századból származik és úgy vélik, a kórház bejáratánál álló jelképes őrt ábrázolhatta. A szobrot a felszín alatt nagyjából 40 centiméterre találták, majd Sziemreap tartomány múzeumában állítják ki, ebben a régióban terül el Angkor is.

2011-ben a vallási épületkomplexum régészei nyolcvan évi kutatás két legnagyobb buddhista szobrát hozták a felszínre.

Angkor a 9. és a 15. század között virágzó khmer birodalom fővárosa volt, területéről rengeteg régészeti és vallási műkincset csempésztek ki és adtak el külföldön, más tárgyakat a föld alatt helyeztek biztonságba az 1970-es években dúló polgárháború idején.

Kimaradt?