Vincze Loránt: Nem az RMDSZ-t bünteti, hanem a közösségtől vesz el egy esélyt, aki nem szavaz

Ezt nyilatkozta hétfőn Marosvásárhelyen Vincze Loránt EP-képviselő, aki szerint a választásokon az öt százalék elérése politikai értelemben a lét és nemlét határa. 

Az újrázni készülő Maros megyei EP-képviselő Vincze Loránt, Csibi Attila Zoltán, a Maros megyei RMDSZ elnöke és Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke társaságában vett részt egy kötetlenebb sajtóbeszélgetésen. 

Mint fogalmazott, az emberek sok szempontból csalódtak az Európai Unióban meghozott döntések miatt. Románia 14 éve teljesíti a schengeni csatlakozás feltételeit, de az EU elodázza a döntést, kettős mércét alkalmaz. Ha egy nyugati államról lenne szó, ez biztosan nem fordulna elő – szögezte le. Hozzátette, az EP háromnegyede által támogatott Minority SafePack kisebbségvédelmi kezdeményezés bizottsági elutasítása és az ukrán gabona importja szintén jogos elégedetlenséget szültek.

Vincze Loránt, Csibi Attila Zoltán, Péter Ferenc | A szerző felvétele

A jelölt kiemelte, a józan észnek kell felülkerekednie Brüsszelben. Pragmatikus és nem ideológiák vezérelte döntésekre van szükség. 

„Az emberek, a gazdák, a kis- és közepes vállalkozók érdekeit kell szem előtt tartani” – fogalmazott. Elmondta, újraválasztása esetén nagyobb hangsúlyt fektet majd a mezőgazdasági vonatkozású témákra, mert méltatlannak tartja a gazdák jelenlegi helyzetét. 

Közölte, tudomása szerint június elején újabb nagyszabású tiltakozásra készülnek a gazdák, ugyanis nem oldódott meg az ukrán gabona importjának és értékesítésének a szabályozása. Jogosnak tartja felháborodásukat. 

Hozzátette: az erdélyi magyarság érdekképviselete szempontjából az öt százalék elérése június 9-én rendkívül fontos cél, hiszen ez bizonyítja azt a továbbiakban is, hogy meghatározó erő vagyunk a romániai politikai életben, és befolyásolni tudjuk a brüsszeli döntéseket – ez politikai értelemben a lét és nemlét határa.

Az RMDSZ Maros megyei elnöke, Csibi Attila Zoltán szerint, bár nem hibátlan az Európai Unió, de azt el kell ismerni, hogy a fejlődési irányt meghatározta és ma is befolyásolja. Úgy értékelte, hogy a Maros megyei RMDSZ által vezetett önkormányzatok éltek az EU által biztosított lehetőségekkel, és jelentős infrastrukturális beruházásokat eszközöltek. Az RMDSZ Maros megyei elnöke számtalan projektet említett, amelyek uniós forrásokból valósultak meg, a teljesség igénye nélkül három községgel példázta, hogy mennyire hatékonyan és eredményesen használták fel azokat: Gyulakuta, Nagyernye és Nyárádmagyarós.

Bár jogosan érik kritikák ez Európai Uniót, az biztos, hogy fontos szerepet játszott a térségek fejlesztésében – fogalmazott Péter Ferenc. Szerinte ma Maros megye olyan megvalósításokat köszönhet az uniónak, amelyekre önerőből nem lett volna lehetősége. 

A Maros Megyei Tanács elnöke, egyben a Központi Fejlesztési Régió tanácsának alelnöke, Péter Ferenc közölte, fontos arról is beszélni, hogy nem csupán az önkormányzatok részesültek uniós támogatásokban, hanem a vállalkozók is, ami számukra is előrelépést jelent.

Az ország és Maros megye szempontjából is fontos, hogy érdekeink képviselve legyenek Brüsszelben, és hogy a nekünk járó uniós forrásokat arra használhassuk, amire szükség van a közösségünkben – hangsúlyozták mindhárman. Ezért kell szavaznunk minél többen június 9-én arra, hogy az RMDSZ jelöltjei is ott legyenek az Európai Parlamentben.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?