Választási csalás miatt nyomoz az ügyészség Bihar megyében

Választási csalás gyanúja miatt tartott csütörtökön házkutatást a rendőrség. A hatóságok szerint a parlamenti választások alkalmával a Bihar megyei Alsólugas községben többszöri szavazás történhetett.

A rendőrség közleménye alapján az élesdi ügyészség irányítása mellett három helyszínen tartottak házkutatást, Örvind (Urvind), Esküllő (Aștileu) és Alsólugason (Lugașu de Jos) vizsgálódtak okirathamisítás és választási csalás gyanúja miatt.

Mozgóurnás szavazás során követhettek el csalást Bihar megyében | Illusztráció: Facebook

Iratokat foglaltak le, ugyanakkor három személyt bekísértek kihallgatásra a rendőrségre.

A Bihor.ro forrásokra hivatkozva úgy tudja, hogy egy nő, aki december elsején épp az élesdi kórházba volt beutalva mozgóurnával szavazatott az egészségügyi intézetben, de kimutatások szerint otthonából is leadta voksát, szintén mozgóurna révén. A hatóságok azt is vizsgálják, hogy a polgármesteri hivatal két alkalmazottjának és a választások egyik megfigyelőjének köze volt-e a feltételezett csaláshoz.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_vCypAfBt_Maszol__300x250 px.png
banner_jGlwUCht_Maszol__970x250 px.png
banner_ETnzO2iN_Maszol__728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?