Több mint négyszáz új okostáblát kaptak a csíkszeredai oktatási intzmények
Lezárult a csíkszeredai oktatási intézmények felszerelésének korszerűsítését célzó nagyprojekt újabb szakasza. Minden iskolai tantermben okostáblát szereltek fel, és az óvodákba is jutott az eszközökből.
Folytatódott a csíkszeredai oktatási intézmények felszerelésének korszerűsítését célzó, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) finanszírozásával megvalósuló fejlesztési projekt. Korodi Attila polgármester hétfőn sajtóeseményen számolt be a program során beszerzett digitális táblákról.
Összesen 4,83 millió lejértékben 457 darab okostáblát tartalmaz az a digitális eszközcsomag, amelyekkel a csíkszeredai oktatásfejlesztési projekt keretében fejlesztik a város iskoláit – osztotta meg Korodi Attila. Mint hozzátette: a húsvéti ünnep után lezárul az iskolákba szánt laptopok beszerzése és kiszállítása, ezzel együtt pedig maga a digitális eszközfejlesztés folyamata is. A polgármester megosztotta: nem csupán a digitális táblák kerültek az osztálytermekbe, hanem ellátták oktatási szoftvereket is telepítettek rájuk, négy évig érvényes licencszel.
Mint Korodi Attila felsorolta: a digitális eszközfejlesztés keretében eddig 483 lézernyomtató, 450 kamera, 444 hordozható scanner, 414 WiFi-jelerősítő eszköz, 21 darab led-tv, valamint számítógépek kerültek az intézményekbe.
A polgármester hangsúlyozta, hogy a korszerű eszközök használata az iskolai személyzetet is új kihívások és tanulási folyamatok elé állítja, a nyár folyamán összehangolt tevékenységeket szerveznek az iskolákkal karöltve annak érdekében, hogy a pedagógusok tudjanak élni az eszközök nyújtotta előnyökkel.
László Károly, a Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója megosztotta, hogy a diákok hamar használatba vették a felszerelt táblákat. A diákok gyakorta jártasabbak a digitális eszközök használatában, mint a pedagógusok, így előfordul, hogy ők nyújtanak segíséget a használatukkor, hangzott el. Az intézményvezető ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy a diákok tisztában vannak az eszközök értékével és óvni fogják azok épségét.
Az igazgató elmondta azt is, hogy az okostáblákon Android operációs rendszer fut, így hasonló a használatuk a mobiltelefonokhoz. Azoknál azonban sokkal szélesebb körű a felhasználásuk. A pedagógusok jelenleg ismerkednek az okoseszközökkel együtt megvásárolt oktatási programokkal.
Mint Sógor Enikő alpolgármester a modernizációs projekttel kapcsolatosan közölte: folyamatban van a szakközépiskolák számára a szakműhelyek felszerelése. A Székely Károly Szakközépiskolával és a Joannes Kájoni Szakközépiskolával már aláírták a szerződést, előbbiben mechatronikai műhelyt alakítanak ki, utóbbiban tankonyhát szerelnek fel. Mindkettőnél idén június a határidő, tudtuk meg. Ugyanakkor április végi határidővel a szakműhelyek is kapnak digitális eszközöket csaknem 400 ezer lej értékben. Ezen túl sporteszkzök beszerzésére is aláírták már a szerződéseket a program keretében, ebben az esetben június vége a teljesítési határidő.
Az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) finanszírozásával megvalósuló fejlesztési projekt keretében több mint 400 csíkszeredai iskolai tanterem kap új bútorokat, valamint modern, digitális oktatási eszközöket 26,7 millió lej értékben.
CSAK SAJÁT