Szabadtéri kiállítással hívták fel a figyelmet a nők elleni erőszakra Csíkszeredában

Köztéren felállított installációkkal hívta fel a figyelmet a nők elleni erőszakra az RMDSZ Csík Terüleiti Nőszervezete a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából. Az akcióhoz kapcsolódóan történeteket várnak olyan nőktől, akiknek sikerült megszabadulniuk mérgező kapcsolatukból.

November 25. a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja. Az RMDSZ Nőszervezetének egyik fő célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy nők ezrei vannak kitéve nap, mint nap valamilyen erőszakos viselkedésnek, áldozatául esnek valamilyen agresszív kapcsolatnak, és akár percenként éri őket valamilyen testi vagy lelki zaklatás – írta közleményében az RMDSZ Csík Területi Nőszervezete.

Az RMDSZ Nőszervezet "Neeem!" (Nők Elleni Erőszak Elleni Mozgalom) kampányához az idén csatlakozott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola is. A diákok figyelemfelkeltő alkotásokat kreáltak, amelyek által ráterelődhet a hangsúly arra, hogy az erőszak nem magánügy, hanem a közösség ügye.

„Az installáció öt oldalára bántalmazott hírességek kerültek, akik felvállalták, hogy a siker, a gazdagság és a csillogás mögött rejlő fájdalmas oldalukat is megmutassák. Sajnos, még mindig nagyon sok a bántalmazott nő és gyerek világszerte. Viszont, a magyar hírességek között nem sikerült találnunk olyan nőt, aki a nyilvánosság előtt vállalta volna bántalmazott voltát” – írták az alkotásokról, amelyek december 10-éig tekinthetők meg Csíkszeredában a promenádon.Fotók: Farkas Endre

„Az ábrázolt művészek közül néhányan nem tudták feldolgozni a velük történteket, emiatt különböző tudatmódosító szerekhez nyúltak és öngyilkosok lettek. Az ők példáikkal szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy aki megélte a bántalmazás valamilyen formáját, az merjen segítséget kérni, ne más megoldást válasszon. Ezért installációnk hatodik oldalra egy tükör került. Ha belenézünk a tükörbe és úgy érezzük, hogy nekünk is nehéz, akkor ne szégyelljük, ne magunkat hibáztassuk, hanem kérjünk segítséget!” – hjvták fel a figyelmet az akció kapcsán.

„A női alakon elhelyezett kézlenyomatok jelképezik azokat az érintéseket, amelyeket a nők többsége akaratán kívül kap. Társadalmunkban még sajnos elfogadott az a tévhit, hogy meg szabad simogatni, mert hiszen az csak játék, viccből történik. Még talán mosolyogni is kell mellé. Felhívja a nők és az anyák figyelmét arra, hogy ne engedjék, hogy nem természetes az, ha akaratunkon kívül érintenek meg.” – nyilatkozták az installáció készítői.

Őszinte történeteket várnak

Az RMDSZ Csíki Területi Nőszervezete online is csatlakozott a 16 Akciónaphoz, egy Facebook kampány keretében. A szervezet elsősorban olyan hölgyek őszinte történeteit, tanácsait, bátorító szavait, várja, akiknek sikerült kilépniük mérgező kapcsolatból, a mindennapos bántalmazásból, de bárki kiírhatja magából a témával kapcsolatos meglátásait, gondolatait.

Az írásokat a szervezet rmdsz.csikinok@gmail.com email címére várják 2021. december 6-ig. A történetek névtelenül kerülnek a nyilvánosságra.

banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?