Sporteszközöket kaptak a háromszéki iskolák a magyar kormánytól

Egy teherautónyi labdából, labdatartó hálóból, megkülönböztető mezből, állítható ugrókötélből és bójákból álló sportszer adományt kapott 124 háromszéki iskola a magyar kormánytól.

A szerző felvételeHétfőn reggel a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola udvarán gyűltek össze a háromszéki iskolaigazgatók és tornatanárok, hogy átvegyék a Magyar Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. sportszer adományát, amit a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) osztott szét a tanintézetek között.

A sportszer támogatást korosztályokra lebontva osztották ki, így Kovászna megyébe 113 elemi tagozatnak-, 65 általános iskolásoknak és 15 középiskolásoknak összeállított sporteszköz csomag érkezett. Bajkó Ernő István, az RMPSZ képviselője hangsúlyozta: a sporteszközök kizárólag etikus gyártótól származnak vagyis olyan cégektől, ahol nem foglalkoztatnak gyerekmunkásokat, jók a munkakörülmények és tisztességesek a fizetések. A labdák egyrészt legmagasabb gyártási minőségben készültek ezért időtállóak, másrészt egyedi arculattal, nemzeti színekkel díszítették és tartalmazza a Nemzeti Újrakezdés Évének logóját és az RMPSZ jelképét. Ezzel azt szeretnék kivédeni, hogy a labdák elkallódjanak, vagy megjelenjenek a másodlagos piacon.

Kiss Imre a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) székelyföldi elnöke, háromszéki főtanfelügyelő hangsúlyozta: „ma Magyarországnak olyan felelős kormánya van, amely jól átgondolt stratégiával és támogatási politikával segíti a nemzeti identitás, a kultúra megőrzésében kulcsszerepet játszó tanintézeteket”. Kiss Imre szerint a tíz éve indított támogatási projektek által látványosan megváltozott a magyar oktatási hálózat, így Erdély-szerte bölcsődék, óvodák épületek vagy újultak meg, könyvcsomagok érkeztek, játszósarkokat rendeztek be, anyagi támogatást kapott a szakoktatás, több száz pedagógus továbbképzése valósult meg most pedig sportszereket kaptak az iskolák. 

Farkas Csaba Kovászna megyei testnevelés tanfelügyelő rámutatott: a román kormány legutóbb tíz évvel ezelőtt biztosított gyereklétszámra lebontva pénzt sportfelszerelés vásárlásra. Azóta az önkormányzatok a lehetőségeikhez mérten vásárolnak sporteszközöket a tanintézeteknek. A szaktanfelügyelő arra is felhívta a figyelmet, hogy a járványhelyzet miatt nehéz helyzetben van a testnevelés oktatás és az online órák miatt sokat romlott a diákok állóképessége. Farkas Csaba szerint hosszú idő, amíg helyreáll a gyerekek állóképessége és minden sporteszköz hasznos amivel vonzóvá tehetik a tornaórákat.

Kapcsolódók

Kimaradt?