Román színekben lett hetedik a női maratonon Meringor, holland aranyérem született

Izgalmas véghajrát hozott a vasárnapi maratonfutó verseny, az etióp származású, Hollandiát képviselő Sifan Hassan az utolsó kilométeren előzve nyerte meg az olimpiát.

A férfiak szombati maratonja után vasárnap délelőtt a nők is lefutották a legendás távot, ahol újabb érdekes verseny volt várható. Indult a mezőnyben a kenyai származású, román színekben versenyző Delvine Relin Meringor.

Képek forrása: a World Athletics Facebook-oldala

Féltávnál még együtt mozgott az élmezőny nagy része, ekkor még az ausztrál Stenson vezetett, viszont várható volt, hogy a következő húsz kilométeren le fog maradni a többiektől. Ahogyan a férfiak futamában itt is az egy kilométer hosszú, maratonokon ritkán látható meredek szakasz tűnt meghatározónak a végkimenetel szempontjából.

Ezen a szakaszon még ott volt a legjobbakkal a román színekben versenyző Meringor. Az országból legutóbb Constantina Diță tudott olimpiai maratont nyerni, 2008-ban, Pekingben. Arra nem volt reális esélye Meringornak, hogy a mai versenyt megnyere, az utolsó 10 kilométer előtt az etiópok és a kenyaiak vezették a mezőnyt.

Az utolsó kilométerekre öten maradtak versenyben a győzelemért.  Négy afrikai sportoló mellett ott volt a szintén etióp származású, Hollandiát képviselő Sifan Hassan is. Rendkívül szorosnak ígérkezett a befutó.

Először a világcsúcstartó Assefa indított támadást, amelynek csak Hassan tudta felvenni a tempóját, ő viszont meg is előzte őt az utolsó szakaszon. A holland és az etióp mögött a kenyai Obiri lett a bronzérmes, Meringor pedig végül a hetedik helyen végzett.

Ahogyan tegnap a férfiak mezőnyében, ma a nőknél is megdőlt az olimpiai rekord, Hassan 2 óra 22 perc 55 másodperc alatt ért célba.