banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Rafila: „átlagosnak” tekinthetjük Románia teljesítményét a Covid-járvány megfékezésében

Alexandru Rafila egészségügyi miniszter úgy véli, hogy Románia teljesítménye a koronavírus-járvány megfékezésében „legalább átlagosnak” tekinthető.

„Ha a pandémia elején kiterjedt ismeretekkel rendelkeztünk volna a betegségről, sokkal kisebbek lettek volna a veszteségek. Románia teljesítményét a Covid-járvány megfékezésében legalább átlagosnak kell tekinteni, mivel az élet többé-kevésbé normálisan zajlott a pandémia időszakában, és bár jelentős volt az áldozatok száma, nem érte el a világ más részein regisztrált adatokat” – jelentette ki Rafila a Két év telt el az első lezárás óta. Egészségügyi kockázatok és veszélyek a Covid utáni korszakban című online vitán, amelyet a DC News Media Group szervezett szerdán.Illusztráció | Fotó: Agerpres

A miniszter köszönetet mondott mindazoknak, akik csökkentették a világjárványnak a lakosságra, valamint a gazdasági és társadalmi életre gyakorolt hatását. A tárcavezető szerint a kétéves világjárvány következményei sokrétűek, és ezek közül néhány rendkívül szomorú és tragikus, közel 65 ezer ember halt meg eddig a koronavírus miatt Romániában. „Ha a jelenlegi tapasztalatokkal korábban rendelkeztünk volna, kevesebb áldozat lenne. Az egészségügyi rendszer közben alkalmazkodott, és most már sokkal gyorsabban tud reagálni a közösségeket fenyegető veszélyekre” – fogalmazott Rafila.

Emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy 2020-ban sokan korlátozottan fértek hozzá az egészségügyi szolgáltatásokhoz, aggasztóan nőtt az elhalálozások száma, és nem a koronavírus miatt. „Az egészségügyi személyzet azonban példásan végezte feladatát” – vélte. A miniszter szerint az oktatásra is rányomta a bélyegét a pandémia, az iskolák hosszú időszakokra bezártak, ami a gyerekek fejlődését súlyosan érintette. Szerencsére a 2021–2022-es tanévben már csak rövid időszakokra függesztették fel a jelenléti oktatást a tanintézményekben – tette hozzá.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Megemlítette ugyanakkor, hogy a minisztériumnak nem áll szándékában teljesen lemondani a távkonzultáció lehetőségéről az egészségügyben, mivel Romániában nagy a szakemberhiány, és ez a fajta konzultáció bizonyos betegségek esetén jól működik és hatékony.

Kapcsolódók

Kimaradt?