Pro Urbe: Sepsiszentgyörgyön a lakosságot kérik, jelöljenek díjazottat

A sepsiszentgyörgyi önkormányzat arra kéri a város lakosságát, hogy jelöljenek köztiszteletben álló személyeket az idei Pro Urbe díjra. Az önkormányzat által adott legmagasabb kitüntetésre azokat a 70 évnél idősebb személyeket lehet jelölni, akik tudásukkal és önzetlen munkájukkal, „pénz és taps nélkül” hozzájárultak a város és a közösségi élet fejlődéséhez.

Akárcsak az elmúlt esztendőkben, Sepsiszentgyörgy önkormányzata idén is jelölési pályázatot hirdetett a 2025. évi Pro Urbe díj odaítélésére. A díszpolgári címre bármelyik sepsiszentgyörgyi lakos javasolhat olyan hetvenedik életévét betöltött, arra érdemes sepsiszentgyörgyi születésű vagy Sepsiszentgyörgyön élő személyt, aki munkásságával öregbítette a háromszéki megyeszékhely hírnevét városi, megyei, országos vagy nemzetközi téren, függetlenül a jelölt állampolgárságtól, nemzetiségtől, lakóhelytől, nemétől, illetve felekezeti és politikai hovatartozástól.

A jelöléseket március 17-ig, személyesen lehet benyújtani a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal 28-as irodájában, vagy el lehet küldeni e-mailen a reka.albert@sepsi.ro címre. A Pro Urbe díjra való jelölésekről a 0267–311243-as telefonszámon nyújtanak bővebb felvilágosítást, illetve tanulmányozhatják a jelölési és odaítélési szabályzatot a városháza honlapján.

Sepsiszentgyörgyön 1997-ben alapították a Pro Urbe díjat és 2014-ig évente három magyar és egy román személy kapta meg, majd megváltoztatták a szabályzatot és már évente csak egy érdemes sepsiszentgyörgyi polgár kapja a díszpolgári címet. A szabályok megváltoztatása óta csak néhány alkalommal – többek között tavaly – tértek el a rendtől, miután a helyi tanács román képviselői panaszkodtak, hogy nem kapott sepsiszentgyörgyi román személyiség Pro Urbe-díjat.

Sepsiszentgyörgyön tavaly százra emelkedett a Pro Urbe díjas díszpolgárok száma. Az idei díjátadó ünnepséget a Szent György Napokon tartják.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?