Nem majomhimlős az athéni kórházba beutalt román állampolgár

Nem majomhimlős az a romániai férfi, akit ezzel a gyanúval utaltak be egy athéni kórházba – közölte hétfőn az egészségügyi minisztérium.

A szaktárca a görögországi román nagykövetségtől származó információkra hivatkozva leszögezte, a román állampolgárságú férfinél nem igazolódott be a majomhimlő gyanúja. Mint kiderült, a bárányhimlőt kapta el, állapota jó, már hazaengedték a kórházból.

Az Attikon kórházba beutalt férfinél a szerológiai vizsgálatok nem mutatták ki a majomhimlőt, de két egymást követő vizsgálat is igazolta a bárányhimlőt – közölte vasárnap este az AFP a görög közegészségügyi hatóság információi alapján.

Illusztráció: Pixabay

Mint írtuk, több európai állam megerősített vagy valószínűsíthető majomhimlős eseteket jelentett májustól kezdődően. A ritka vírust a közelmúltban legalább 67 esetben azonosították. Az egészségügyi minisztérium az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlásait követve tájékoztatást adott ki a majomhimlőről, amely egyre több országban megjelenik.

A majomhimlő lázzal, duzzadt nyirokcsomókkal és fájdalmas kiütésekkel jár, de általában enyhe lefolyású. A majomhimlő vírusnak két típusa létezik, a nyugat-afrikai és a Kongó-medencei (Közép-Afrika). A nyugat-afrikai vírustípussal fertőzöttek átlagosan 1 százaléka, a Kongó-medencei vírussal fertőzöttek akár 10 százaléka is meghalhat.

A fertőzéstől a tünetek megjelenéséig tartó időtartam nagyjából 5–13 nap. A kezdeti tünetek közé tartozik a fáradtság, láz, nyirokcsomó duzzanat, izomfájás, hátfájás. A kiütések 1–3 nappal a belázasodást követően kezdenek megjelenni: főképp arcon, végtagokon jelentkeznek. Mint más himlőfertőzéseknél, a kiütések kiemelkednek, feltelnek, majd idővel kifakadnak és leszáradnak. A tünetek 2–4 hétig is eltarthatnak.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁ

Kapcsolódók

Kimaradt?