Elsőfokú riasztás: erős szél tombol Erdélyben és az ország nagy részén

Az ország területének jelentős részére érvényes szélriasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön, hegyvidéken még szombaton délelőtt is kitart az erős szél. 

Az előrejelzések szerint pénteken 21 óráig a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Erdélyben, Olténiában, Dobrudzsában, valamint Munténia nyugati és központi területein időszakosan megerősödik a szél, 50-70 km/órás széllökések várhatók. A hegyekben a széllökések sebessége elérheti az óránkénti 70-90 km-t, 1700 méteres magasság felett pedig akár a 90-120 kilométert is.

Pénteken szinte az egész országban erős szél lesz. | Képek forrása: meteoromania.ro
Péntek estétől szombaton 10 óráig a Keleti-Kárpátokban és a Déli-Kárpátok keleti részén lesz érvényben elsőfokú riasztás az erős szél miatt.

Szombaton is érinti a riasztás többek között Hargita, Bákó, Kovászna és Brassó megyét.

Ezeken a területeken 70-80, 1700 méteres magasság felett pedig 90-120 km/órás széllökésekre lehet számítani. A sárga riasztás Brassó, Kovászna, Hargita, Suceava, Bákó, Iaşi, Neamţ, Vrancea, Buzău, Prahova, Dâmboviţa és Argeş megyére érvényes. 

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?