Migránscsempészési ügy: elhatárolódik a bevándorlási főfelügyelőség
A bevándorlási főfelügyelőség (IGI) kedden a belügyminisztérium egy volt alkalmazottját érintő migránscsempészési ügy kapcsán közölte, hogy határozottan elhatárolódik minden olyan cselekedettől, amely nem áll összhangban a törvénnyel és sérti értékeit.
A hatóság tájékoztatási és közönségkapcsolati irodája az Agerpres által idézett közleményében leszögezi, hogy az IGI minden alkalommal értesítette az illetékes bűnüldöző hatóságokat az esetleges bűncselekményekről. 2022-től mostanáig hat migránscsempész-gyanús esetet jelentett az IGI a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT), illetve a belügyminisztérium keretében működő korrupcióellenes főigazgatóság (DGA) illetékes területi irodáinak.
Azt is megemlítik, hogy a DGA munkatársaival közösen folyamatosan tanácsadási és korrupciómegelőzési tevékenységet végeznek valamennyi alárendelt struktúrában. 2022-ben 53 ilyen tevékenység zajlott, amelyen 518 rendőr vett részt, 2023-ban 34 tevékenység összesen 306 rendőr részvételével, idén pedig 50, amelyeken 524 rendőr vett részt.
A rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának rendőrei kedden a DIICOT Krassó-Szörény megyei területi irodájának ügyészeivel közösen a fővárosban és hat megyében, 67 helyszínen végeznek házkutatásokat egy migránscsempészettel és pénzmosással kapcsolatos ügyben. A Krassó-Szörény megyei rendőrség közleménye szerint Krassó-Szörény, Temes, Arad, Bihar, Argeş és Szeben megyében, illetve Bukarestben zajlanak a házkutatások. A nyomozati anyag szerint több gyanúsított személy szervezett bűnözői csoportot hozott létre, amely 1181 külföldi - többségükben pakisztáni és bangladesi - állampolgár részére szerzett meg illegálisan munkavállalási engedélyt, hogy aztán Romániából schengeni országokba juttassa őket.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) szintén nyomoz ebben az ügyben, mivel a DIICOT-ügyészek által vizsgált bűncselekményekhez közvetlenül kapcsolódó korrupciós bűncselekmények gyanúja is felmerült.
CSAK SAJÁT