banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Megszavazta a szenátus az RMDSZ-javaslatot: az állam ne tartozzon a vállalkozóknak!

Kedvezően döntött elsőházként a szenátus arról az RMDSZ-es törvényjavaslatról, amely kimondja: az államnak fizetendő adóból vonják le azokat a tartozásokat, amelyekkel az állam tartozik a vállalkozónak.

Amennyiben egy alkalmazott betegszabadságot vett ki, és azt az alkalmazó kifizette neki, az állam pedig még nem utalta vissza az összeget az egészségügyi biztosítóház pénztárából, a tartozást az adóügyi hivatalnak le kell vonnia az adókból és illetékekből, amelyekkel a vállalkozás tartozik az államnak.

„Olyan államot akarunk, amely többet ad a tisztességes vállalkozóknak, adófizetőknek, és megbünteti az élősködőket, ügyeskedőket. Az állam segítse, ne akadályozza a gazdaságot, a vállalkozókat. Győzzön a józan ész!” – idézi a szövetség közleménye Fejér László Ödönt, az RMDSZ szenátusi frakcióvezető-helyettesét.Illusztráció: PexelsAz RMDSZ javaslatát, melynek kezdeményezője Miklós Zoltán képviselő, Tánczos Barna szenátor tartotta fenn a felsőház szakbizottságaiban.

A törvénytervezet kidolgozója, Miklós Zoltán sepsiszentgyörgyi parlamenti képviselő a Maszol érdeklődésére korábban rámutatott: nincs rendben, hogy az egészségbiztosító több hónapos, akár éves késéssel fizeti ki a betegpénzeket és milliárdos nagyságrendű összegekkel tartozik a munkaadóknak.

Rendezni kell az állam és az adófizető kapcsolatát, hangsúlyozta Miklós Zoltán aki szerint törvénytervezete lényege, hogy ha a munkaadónak az egészségbiztosító nem fizeti ki a betegszabadságokat, akkor kérheti az adóhatóságtól, hogy cserébe ugyanakkora összegben töröljék el adótartozását. Ha a cégnek nincs tartozása az állam fele, kérheti, hogy a betegpénz összegének értékében kompenzálják jövőbeli adóit.

A javaslat a képviselőházi szavazást és a Hivatalos Közlönyben való megjelenését követően léphet érvénybe, az alkalmazási szabályozását pedig a Pénzügyminisztérium köteles 30 napon belül kidolgozni és közzétenni.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?