Megrázó: kiugrott a második emeletről egy 14 éves várandós lány

Két megrázó eset történt kedden délután: egy 11 éves kislány kiugrott az iskola második emeletéről, majd aznap egy 14 éves zilahi lány is a mélybe vetette magát. Kiderült, a 14 éves tinédzser várandós.

Egy 14 éves lány leugrott egy gyermekeknek fenntartott szociális központ második emeletéről Zilahon, miután a felügyelők nem engedélyezték neki, hogy elhagyja az épületet. A lányt kórházba szállították, az orvosok szerint stabil az állapota. Kiderült, az is, hogy a 14 éves lány 8 hetes terhes.

Hasonló eset történt csaknem 500 kilométerrel odébb, egy 11 éves iași-i kislány leugrott az iskola második emeletéről. A lány osztálytásai megpróbálták megállítani, de nem jártak sikerrel. A szülők az iskola előtt várták a lányukat, hogy hazavigyék, ekkor történt a tragédia.

Fotó: Adobe Stock

Kiderült, nem balesetről van szó, a lány véget akart vetni az életének. A gitártanfolyam befejezése után visszament az osztályba, hogy elvegye e ruháit, ekkor kivetette magát az ablakon. A lány eszméleténél volt, amikor a mentősök megérkeztek, kórházba szállították, az orvosok szerint stabil az állapota.

A rendőrség minkét esetben nyomoz, hogy kiderítse, mi történhetett.

Ha úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 0754/800–808-as telefonszámot, vagy írjon a hallgatlak.lelkisegely@gmail.com e-mail-címre.

Mint a Maszolon is írtuk, a szorongásos tünetek, a depresszió soha nem látott méreteket öltött, a vezető halálok közé került az öngyilkosság, és mindennapossá vált az alvás- és figyelemzavar – ezt támasztják alá a statisztikák is. Az UNICEF idén nyáron kiadott nemzetközi kutatása szerint az elmúlt másfél év, a koronavírus-járvány időszaka rossz hatással volt a gyerekek pszichés állapotára világszerte. Az utóbbi évtizedekben egyre gyakoribbak a mentális panaszok, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a 2000 utáni időszakban a lelki betegségek kezelése jelenti az egészégügy legsúlyosabb problémáját. 

A serdülők öngyilkossági kísérletei gyakran impulzív jellegűek. A kiváltó ok, amit a serdülő megnevez, gyakran nem a legfontosabb háttértényező, csupán „az utolsó csepp a pohárban”. Ha a gyermek környezete nem támogató és elfogadó, illetve ha egy nehézség esetén nem tudja a környezetét mozgósítani a serdülő, akkor izoláció, szorongás, negatív önértékelés, kirekesztettség és reménytelenség érzete alakul ki, esetleg a már meglévő tovább erősödik. A reménytelenség tovább nehezíti a problémával való megküzdést és növeli az öngyilkossági kísérlet elkövetésének valószínűségét.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?