Marosvásárhely: a sürgősségi kórháznál adhatók le a lejárt vagy fel nem használt gyógyszerek

A lakosságtól származó lejárt szavatosságú és/vagy fel nem használt gyógyszereket lehet bevinni a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház területén kihelyezett tartályokba. Minden kategóriájú gyógyszerhulladék számára külön tartályt biztosítanak, ahová. A gyógyszereket egy meghatározott program szerint lehet leadni a kórháznak.

„A Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórházban a lakosságtól származó lejárt szavatosságú és/vagy fel nem használt gyógyszereket a következő program szerint lehet gyűjteni: kedden, csütörtökön és vasárnap 14:00 és 16:00 óra között” – közölte a megyei sürgősségi kórház.

A konténereket fel is címkézték, ennek megfelelően kerülhetnek bele az egyes gyógyszerek | Fotó forrása: a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház sajtóosztálya

Mint közleményükben írják, a lakossági gyógyszerhulladékok gyűjtésére szolgáló konténerek a kórház udvarán, a SMURD bejáratánál, a portásfülke mellett találhatók. A gyűjtési időpontok is itt vannak kifüggesztve, ugyanakkor a konténereket is felcímkézték az egyes gyógyszerhulladék-kategóriák szerint. Mivel az összegyűjtött gyógyszerek hulladéknak minősülnek, ezért azokat külön kell gyűjteni, emelik ki a közleményben. A gyógyszerhulladékok négy kategóriáját különítik el: citotoxikus és citosztatikus, a citotoxikus és citosztatikus gyógyszerhulladékoktól eltérő, a folyékony gyógyszerhulladék és a nyomás alatti tartályokban lévők.

A kórház szerint a lakosságtól begyűjtött gyógyszerhulladékot a későbbiekben az erre a tevékenységre felhatalmazott gazdasági szereplők átveszik és megsemmisítik. Ez alól kivételt képeznek a pszichoaktív és kábító hatású anyagokat tartalmazó szerek, amelyeket megsemmisítés céljából, aláírt nyilatkozattal együtt visszaküldenek a – szabványosított receptes nyomtatványon szereplő – gyógyszertárba, ahonnan azokat megvásárolták.

„Arra biztatjuk a lakosságot, hogy gyűjtsék össze a lejárt vagy fel nem használt gyógyszereket, és hozzák be a kórházba” – hangsúlyozzák a közleményben. Kiemelik: „ezeket az anyagokat semmilyen körülmények között nem szabad a vízbe (mosogatóba vagy WC-be) juttatni vagy a háztartási szemétbe dobni!”

(Nyitókép: Pexels-Pixabay)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?