Könnyebb lesz a Hargita megyei mentősök munkája: különleges kerekesszékeket kaptak

Elektromos emelő kerekesszékeket adományozott a Hargita Megyei Mentőszolgálatnak a Mol Románia és a Transylvania Rescue Team csíki fiókszervezete. Az öt új eszköz, amelyeket a megye legnagyobb mentőállomásain osztanak szét, nagyban megkönnyíti a mentősök munkáját, akiknek sokszor szűkös lépcsőházakból, nagy nehézségek árán kell elszállítaniuk a betegeket.

A megyei mentőszolgálat vezetője, dr. Péter Szilárd pénteken a helyi sajtónak számolt be az új segédeszközök beszerzéséről és annak jelentőségéről, hiszen – mint mondta – a mentősöknek eddig sok nehézséggel kellett megküzdeniük a mozgásképtelen páciensek szállításakor. A szűkös lépcsőházakban sokszor az ott tárolt biciklik, virágcserepek akadályozták a munkájukat, és gyakran kellett a szomszédok vagy a járókelők segítségét kérniük a beteg mozgatásában. Az új székek előnye pedig nemcsak abban rejlik, hogy a mentősök könnyebben szállítják el a beteget, hanem várhatóan az erre szánt idő is lerövidül, így a veszélyben lévő személyeket mostantól gyorsabban beszállíthatják a kórházba.

Amint a mentőszolgálat igazgatójának tájékoztatásából kiderült, az öt elektromos kerekesszék értéke összesen 83 ezer lej. Hozzátette, hogy országos viszonylatban jelen pillanatban a Hargita Megyei Mentőszolgálat a legjobban felszerelt ilyen szempontból. A kerekesszékekből egyet-egyet a maroshévízi, a gyergyószentmiklósi, a csíkszeredai, a székelyudvarhelyi és a székelykeresztúri mentőállomásra visznek.

A mentőszolgálatnak egyébként van még két hasonló segédeszköze, amelyeket Hargita Megye Tanácsától kapott adományba nemrégiben.Fotó: Agerpres

Dr. Domokos Iván, a mentőszolgálat orvosigazgatója kifejtette, hogy „egy álom vált valóra” ezekkel a székekkel, mivel a betegek gyorsabban eljutnak a kórházba, az orvosi munka hatékonysága is nő, ráadásul a hátfájdalmakkal küzdő mentősök is megkönnyebbülhetnek. Sokan ugyanis munkájuk miatt gerincsérvvel küszködnek.

Amint az orvosigazgató rámutatott, ezeket a székeket akár egyetlen személy is működtetheti, ami azért fontos, mert a kiszállások alkalmával az egyik alkalmazottnak a további orvosi, elsősegélynyújtó eszközöket kell magával vinnie. Sokszor az is hosszabbítja a bevetés idejét, hogy az egyik mentősnek (miután mentőautóba fektették a beteget) még vissza kell térnie a helyszínre, hogy összegyűjtse az ott maradt orvosi eszközöket.

Borviz Levente, a Mol Románia értékesítési igazgatója kifejtette, hogy a mentőszolgálat vezetőjével folytatott beszélgetése során értette meg, hogy mennyire nehéz a mentősök dolga, amikor lépcsőkön kell a beteget szállítaniuk, hiszen nemcsak a páciens, hanem az ő testi épségük is veszélyben van. Az igazgató reményét fejezte ki, hogy az adományoknak köszönhetően nő a mentősök munkájának hatékonysága.

Az eseményen jelen volt az elektromos emelő kerekesszékeket forgalmazó cég képviselője, Carol Rotaru is, aki műszaki szempontból is részletesen bemutatta a székeket. Kifejtette, hogy használatuk rendkívül egyszerű, egyetlen személy is kezelheti azokat.

A sajtótájékoztató végén a mentősök bemutatták, hogyan szállították eddig a lépcsőkön az embereket, és hogy miként fogják ezután, az új székek segítségével.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?