Kommunikációs tanfolyamokra küldené az orvosokat és az asszisztenseket a miniszter
Az orvosok és az egészségügyi asszisztensek számára kötelezővé kellene tenni kommunikációs tanfolyamok elvégzését, különösen ha betegekkel és a hozzátartozókkal érintkeznek, véli Alexandru Rafila, egészségügyi miniszter.
„A kommunikációs tréningek a nővérek és orvosok képzési tantervének részét kellene képezniük. Úgy gondolom, hogy a választható rész nem túl csábító, mert nálunk is megvan ez a probléma - bármi, ami ideiglenes, hajlamos véglegessé válni, és az ideiglenesség nem jó dolog. Már 22 éve küzdünk az iskolai egészségneveléssel, nem hiszem, hogy további 22 évet kell várnunk a kommunikációs tantárgy bevezetésével. Az embereknek, amikor betegek, vagy ha a gyermekeik családtagjaik betegek, nemcsak bátorításra, hanem magyarázatra van szükségük. Valakire, akivel kommunikálhatnak, aki megérti a szorongásaikat, és empátiával viszonyul hozzájuk. Ezeket a készségeket el lehet sajátítani, de jobb megtanulni egy olyan intézményi környezetben, amelyet az iskola biztosít, akár ápoló és szülésznői főiskolákról, akár orvosi egyetemről beszélünk" – idézi a minisztert az Agerpres hírügynökség.
Az egészségügyi miniszter kedden részt vett a parlamentben „A család szerepe a gyermekgyógyászati betegellátásban" című konferencián.
Véleménye szerint fejleszteni kellene azt a koncepciót, hogy a család részt vesz a gyermekek ellátásában. Hangsúlyozta, a család nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek gondozásában és gyógyításában is jelen kell legyen, részt vegyen a folyamatban. Meglátása szerint, ezt a koncepciót fejleszteni kell.
CSAK SAJÁT