Kiderült mekkora összeget szán egy átlagos család a húsvéti ünnepekre (SZAVAZZ!)
A romániaiak átlagosan 800 lejes költségvetéssel készülnek húsvétra, és inkább a helyi termelőket támogatják – derül ki a Raiffeisen Bank szerdán közzétett tanulmányából.
Tízből nyolc válaszadó számára a családdal való együttlét a legfontosabb hagyomány ebben az időszakban. A húsvéti ünnepekre szánt költségvetés a gyermekes családok és az 1000 eurónál nagyobb havi jövedelemmel rendelkezők esetében magasabb, meghaladja az átlagos 900 lejt, idézi a felmérést az Agerpres hírügynökség.
Ugyanakkor tízből négyen, akik 1000 lejnél többet költenek, inkább étteremben, romániai vagy külföldi nyaraláson töltik a húsvétot. A megkérdezettek 55%-a mondta, hogy a húsvéti bevásárlási költségvetése magasabb, mint tavaly.
Tízből nyolc válaszadó azt is elmondta, hogy a termékválasztást a helyi termelők támogatásának szándéka befolyásolja, ami inkább a vidéken élők és az 55 év felettiek körében tapasztalható.
„A húsok, a hagyományos termékek, mint a kalács és a piros tojás, valamint a szezonális italok a legkedveltebbek közé tartoznak. A húsvét sok romániai költségvetésében jelentős kiadás. A húsvéti kiadásokat főként a havi jövedelmekből, de a megtakarításokból is fedezik. Tízből hárman azonban bankhitelt vesznek fel, különösen az egyedülállók. Emellett a hitelkártyát használók nagyobb valószínűséggel költenek 1000 lejnél többet, különösen, ha ebben az időszakban elutaznak" – derül ki a felmérésből.
Szavazó
Mire költesz a legtöbbet a húsvéti ünnepek előtt?
Szavazás eredményeEzzel összefüggésben a válaszadók 77%-a mondta, hogy a húsvéti kiadásokhoz banki termékeket vagy szolgáltatásokat vesz igénybe, és több mint felüket érdeklik az olyan különleges ajánlatok, mint a kamatmentes részletfizetés, közvetlen kedvezmények a kiskereskedőknél vagy a készpénz-visszatérítés.
A bank képviselői a húsvéti ünnepekre való hatékony költségvetés-tervezéshez néhány tippel segítenek: a rendelkezésre álló teljes összeg egyértelmű meghatározása; a szükséges bevásárlások részletes listájának elkészítése és betartása; az élelmiszer-pazarlás elkerülése; az ajánlatok és kedvezmények, például a kamatmentes részletfizetés és a készpénz-visszatérítés kihasználása; a helyi termelők támogatása a minőség és a frissesség előnyeinek kihasználása érdekében; az impulzív kiadások elkerülése és az esetleges váratlan kiadásokra extra költségvetés elkülönítése.
CSAK SAJÁT