Idén is diagnosztizáltak már hastífuszt Romániában

Idén az első romániai hastífuszos megbetegedést a bukaresti Victor Babeș Fertőző Kórház egyik betegénél mutatták ki. A felnőtt beteg egy ázsiai országban fertőződött meg, mondta el Dr. Simin Aysel Florescu, a kórház vezetője a News.ro-nak adott interjúban.

Tavaly még három beteget diagnosztizáltak hastífusszal, ők afrikai országokban fertőződtek meg. Az orvos elmondta, hogy a betegség védőoltással tökéletesen megelőzhető, de sajnos ez a négy beteg nem voltak beoltva tífusz ellen. A betegség, ha nem kezelik időben, akár halálos kimenetelű is lehet.Illusztráció: Pixabay
A baktériumot széklettel szennyezett élelmiszer, tárgyak, mosatlan kéz közvetíti egyik emberről a másikra. Nem, vagy rosszul közművesített településeken, illetve háborúk, természeti katasztrófák idején szokott előfordulni. A fejlett országokban ma már ritka, de a fejlődő országokban előfordul, így az oda utazóknak erre fokozottan figyelniük kell, írja a Wikipédia.

A baktériumok megtapadnak a vékonybél és a vastagbél nyirokcsomóiban, ahol fekélyt okozhatnak, és bekerülnek a véráramba is. A beteg belázasodik, pulzusszáma lecsökken, feje fáj, influenzaszerű tünetei vannak. Hasmenés is jelentkezhet, de nem mindig. A betegség előrehaladott szakaszában megjelennek a bélrendszeri szövődmények, károsul a szív és az idegrendszer.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT



banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?