Fizetett szabadság a daganatos betegek kísérőinek az orvosi vizsgálatok idejére is?

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.

A jelenleg érvényben levő jogszabály csak a műtétek és kezelések idejére biztosítja ezt a jogosultságot a betegek kísérőinek – emlékeztet az Agerpres hírügynökség.

Könnyítés | Fotó: Pexels

A javaslat kezdeményezői szerint a daganatos betegeknek rendszeresen járniuk kell különféle vizsgálatokra – például szűrésekre, diagnosztikai, állapotfelmérő és kontrollvizsgálatokra –, ezért indokolt a támogatás kiterjesztése.

A törvénytervezetet Ciprian Rigman, Adrian Wiener és Ovidiu Paraschivescu USR-s képviselők nyújtották be.

2024 első kilenc hónapjában mintegy 560 ezer olyan daganatos beteget tartottak nyilván Romániában, akiknek rendszeresen szükségük volt orvosi vizsgálatokra – mutattak rá az USR csütörtöki közleményében. A törvénymódosítás összhangba hozná a román jogszabályokat az Európai Unió onkológiai betegek támogatását célzó ajánlásaival, amelyek az Európai Parlament határozataiban és az Európai Rákellenes Tervben is fellelhetők – tették hozzá.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?