Felmérés: a szigorúbb szankciók jelentenének megoldást a szemetelésre (SZAVAZZ!)
Minden hetedik romániai gondolja úgy, hogy a természetbe kidobott műanyaghulladék komoly problémát jelent Romániában, és 60 százalékuk szerint a szemetelés megfékezésére a borsos bírságok jelentenének megoldást – derül ki a Természetvédelmi Világalap (WWF) friss felméréséből.
Becslések szerint 2024 végére világszerte 770 millió tonna műanyaghulladék keletkezik, amelynek közel 10 százaléka (70 millió tonna) kerül a természetbe – áll a szervezet közleményében. Kiemelik, hogy az erdőirtás, a víz- és levegőszennyezés, valamint a felmelegedés mellett a szemetelés jelenti a legnagyobb problémát.
Szavazó
Te mit teszel a környezetedért?
Szavazás eredményeA megkérdezett romániaiak 72 százaléka állítja, hogy az embereknek kellene összeszedniük a szemetet a természetből, 64 százalék szerint ez a hulladékgyűjtő cégek feladata, 61 százalék szerint az önkormányzatoké. A válaszadók 40 százaléka úgy gondolja, hogy a szemetelés megfékezésének az lenne a leghatékonyabb módja, ha a hatóságok nagyobb pénzbírságot rónának ki a tettesekre. Tíz százalékuk pedig úgy véli, hogy környezettudatossági kampányokat kellene indítani a témában.
A felmérésből kiderül, hogy az emberek 47 százaléka egy természeti katasztrófa esetén lépne fel a környezeti problémák ellen, 46 százalékuk akkor, ha a lakóhelyük veszélyben lenne.
A WWF (World Wide Fund for Nature) a világ legnagyobb civil természetvédelmi szervezete, amely 96 országban tevékenykedik.
(Nyitókép: Pexels)
CSAK SAJÁT