Daniel David: A kábítószer-kereskedőket el kell távolítani az iskolák környékéről, akárcsak a gyorséttermeket
Daniel David oktatási miniszter bejelentette: a tanároknak képzést tartanak, hogy képesek legyenek felismerni a drogfogyasztás első jeleit, a kábítószer-kereskedőknek pedig nincs mit keresniük az iskolák közlében, ahogy a gyorséttermeknek sem.
Daniel David oktatási miniszter a Kormányzati órában bejelentette: külön vitát javasol a drogfogyasztás témájában. Mint fogalmazott, tárgyalásokat folytatnak a Belügyminisztériummal, hiszen ahogy a gyorséttermeket már eltávolították az iskolákból, most a kábítószer-kereskedőkön van a sor.
Az oktatási miniszter kifejtette: egy érettségizett fiatal jó szakember, jó állampolgár, kiegyensúlyozott, a saját életével rendben lévő ember kell legyen. „Számomra ezek a fiatalok a demokrácia védelmezőit jelentik” – fogalmazott. Éppen ezért a tanároknak képzéseket tartanak, hogy már korán felismerjék a drogfogyasztás első jeleit, tudják, miként léphetnek fel egy ilyen helyzetben, és kihez irányíthatják segítségért a bajba jutott diákot.
CSAK SAJÁT