Csak részben használhatók tanítási időn kívül a csíkszeredai iskolai sportpályák
Támogatja az iskolai sportpályák tanítási időn kívüli használatát a csíkszeredai városvezetés, azonban néhány intézményben ennek gyakorlatba ültetésére egyelőre nincs lehetőség.
Csíkszereda önkormányzata már az iskolai sportpályák tanítási időn kívüli használatát szabályozó jogszabály megalkotását megelőzően felkéréssel fordult a város oktatási intézményeihez. Az elmúlt tanévben azt indítványozta a hargitai megyeszékhely városvezetése, hogy a vakációk idején, illetve tanítási időn kívül is biztosítsák az oktatási intézmények a területükön található sportpályák elérhetőségét. Az elmúlt hónapokban ez a célkitűzés nem, vagy csak részben valósulhatott meg.
Mint azt korábban megírtuk, a képviselőház megszavazta azt a tervezetet, miszerint az iskoláknak a tanítási időn kívül is lehetővé kell tenniük a sportpályák használatát. A létesítményeket igénybe vevő természetes vagy jogi személyek kötelesek betartani a hozzáférésükre és használatukra vonatkozó szabályokat. A helyi önkormányzatok fennhatósága alá tartozó oktatási intézmények szabadtéri sportpályáira ingyenes a belépés a gyerekeknek és a 18 év feletti középiskolás fiataloknak.
A Maszol érdeklődésére Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere arról számolt be, hogy azon intézmények esetében, ahol ennek nem volt akadálya, ott a tanítási időn kívül szabadon lehetett, lehet használni ezeket a felületeket.
„A Márton Áron Főgimnázium, az Octavian Goga Főgimnázium, a Xantus János Általános Iskola és a Székely Károly Szakközépiskola pályája várja a sportolni vágyókat. Ez utóbbi esetében – a könnyebb megközelíthetőség érdekében – egy újabb bejárati kapu is rendelkezésre áll a játszótér felőli részen” – sorolta a városvezető.
Ugyanakkor a Petőfi Sándor Általános Iskola és a Nagy István Művészeti Középiskola udvarai nem jöhetnek számításba az ott folyó építkezések miatt (mindkét helyszínen tornaterem épül, szerk.megj.). A Nagy Imre Általános Iskola és a József Attila Általános Iskola felső épületének udvarai, sportpályái alaposan megrongálódtak az utóbbi években, használatuk jelen pillanatban veszélyes. Mindkét iskola ebben az évben foglalta bele költségvetésébe a felújításra szánt összegeket – osztotta meg Sógor Enikő.
„Az iskolai sportpályák tanítási időn kívüli használatát lehetővé tevő jogszabály alkalmazására vonatkozóan a napokban zajlott megbeszélés az oktatási intézmények vezetőivel. A törvény szerint az iskoláknak májusi határidőig bele kell foglalniuk saját belső rendszabályukba a nyitvatartási programot” – mondta el Csíkszereda alpolgármestere.
Csíkszeredában az iskolai pályákon kívül a város kezelésében álló 45 játszótér, 10 sportpálya és 5 fitneszelemekkel ellátott park várja a szabadidő aktív eltöltésére vágyókat.
CSAK SAJÁT