Ciolacu: az Otopeni repülőtér korszerűsítése egyike az Egyesült Arab Emírségekkel való kereskedelmi partnerség célkitűzéseinek

Marcel Ciolacu csütörtökön kijelentette, hogy az Otopeni repülőtér, valamint a kikötői és vasúti infrastruktúra bővítése és korszerűsítése, illetve a zöld energiába és az élelmiszer-feldolgozásba történő beruházások az Egyesült Arab Emírségekkel való kereskedelmi partnerség stratégiai célkitűzései – írja az Agerpres.

A Románia és az Egyesült Arab Emírségek közötti közös stratégiai projektek fejlesztése volt a vezérfonala azoknak a gazdasági találkozóknak, amelyeken Marcel Ciolacu miniszterelnök Abu-Dzabiban tett munkalátogatása során részt vett – tájékoztatott csütörtökön a kormány.

A közlemény szerint a román miniszterelnök az üzleti vezetőkkel való találkozókon kifejezte a román fél érdeklődését a magas szintű kétoldalú kapcsolatok fenntartása és az emirátusi befektetések befogadása iránt, és ezzel összefüggésben hangsúlyozta a Kormányközi Együttműködési Bizottság harmadik ülésének fontosságát, amelyet a közeljövőben Bukarestben tartanak.

Fotó: Ciolacu Facebook oldala

Ciolacu szerint az emírségi vállalatok jelentősen hozzájárulhatnak az energia, az infrastruktúra, a mezőgazdaság, élelmiszer-feldolgozás, IT területén tervezett nagyszabású projektek megvalósításához.

„Az Otopeni repülőtér, a kikötői és vasúti infrastruktúra bővítése és korszerűsítése, a zöld energiába és az élelmiszer-feldolgozásba történő beruházások az Egyesült Arab Emírségekkel való kereskedelmi partnerség stratégiai célkitűzései” – mondta Ciolacu a kormány közleménye szerint.

A miniszterelnök úgy vélte ugyanakkor, hogy a két ország szakmai szövetségei, valamint kereskedelmi és iparkamarái fontos szerepet játszanak a kétoldalú együttműködés és tapasztalatcsere előmozdításában és támogatásában. Látogatása ugyanakkor a román vállalatok fokozott jelenlétét is eredményezi majd az emirátusi piacon.

„Mindkét fél kifejezte érdeklődését a Románia-Egyesült Arab Emírségek Szuverén Vagyonalap létrehozása iránt. A találkozókon megvitatott témák között szerepelt az energiaágazatban való együttműködés is, mivel Románia még mindig jelentős mértékben használja a hagyományos energiát, így együttműködési lehetőségeket kínál az olajtermékek és a földgáz területén, ugyanakkor az uniós szinten vállalt éghajlati kötelezettségvállalásokkal összhangban a zöld gazdaságra való átállás folyamatában van. Ezért jelentős beruházásokat ösztönöznek olyan területeken, mint a megújuló energia és az energiahatékonyság javítása, valamint az új energiatárolási kapacitások fejlesztése, a romániai energiarendszer egyensúlyának megteremtése érdekében” – mutat rá közleményében a kormány.

A találkozókon szóba került a kétoldalú kereskedelem fejlesztése is, különös tekintettel az agrár-élelmiszeriparra és az IT&C szektorra.

Ami a szállítást illeti, Románia együttműködési lehetőséget kínál nem csupán a tengeri kikötői infrastruktúra, hanem a vasúti és közúti infrastruktúra fejlesztésének terén is. Ciolacu említést tett arról a nyolc projektről is, amelyekre Románia a Három Tenger Kezdeményezés keretében javaslatot tett, és amelyek szintén érdekelhetik az Egyesült Arab Emírségek beruházóit – számolt be a kormány.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?