banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Bemutatkozott Székelyudvarhelyen a Magyar Polgári Erő

A mérleg nyelve szeretne lenni Székelyudvarhelyen a Magyar Polgári Erő (MPE), ahol nyolcfős tanácsosjelöltlistával indul a június 9-i helyhatósági választásokon. A polgármesteri, illetve a megyei önkormányzat jelöltlistáin nincs pártpreferenciájuk, az EP-képviselőjelölti listáján viszont egyértelműen az RMDSZ jelöltjeit támogatják.

Csütörtök este mutatta be tanácsosjelöltjeit Székelyudvarhelyen a Magyar Polgári Erő. A tavaly márciusban megalakult politikai szervezet a székely anyavárosban nyolcfős tanácsosjelölt listával, polgármesterjelölt nélkül indul a helyhatósági választásokon. Az önmagára a Magyar Polgári Párt szellemi jogutódjaként tekintő szervezet listáján Gagiu Levente közgazdász, Bindea Dániel vállalkozó, Bartus Virág közgazdász, Ünver Muharrem kereskedő, Boros Barna testnevelés tanár, Sükösd Ildikó vállalkozó, Nagy Sándor ügyvezető és Ilyés Imre vállalkozó neve szerepel.

A szerző felvételei

Bindea Daniel, aki négy éve az MPP egyetlen képviselőjeként került be Székelyudvarhely önkormányzati testületébe, elmondta, hogy a nyolcas listáról legalább három tanácsost szeretnének bejuttatni a testületbe, és bár polgármesterjelölt nélkül indulnak, az alpolgármesteri tisztségre már konkrét javaslatuk van a listavezető

Gagiu Levente személyében. Választási programjukat, a tennivalók prioritási sorrendjét a városlakókkal közösen állították fel, miután a múlt héten vitaindító programjavaslattal álltak elő. Hamarosan városi konzultációt is indítanak, ott is várják az udvarhelyiek javaslatait, a programjuk tehát nyitott, az udvarhelyiek igénye szerint akár bővülhet is.

Jövőkép

A csütörtök esti eseményen jelen volt Kulcsár-Terza József MPE-elnök is, aki elmondta, hogy a helyhatósági választások előrehozatala hátrányosan érintette a tavaly márciusban megalakult politikai szervezetet, hisz idő hiányában csak kevés településen tudtak listákat összeállítani, és a versenyt is csak ott vállalták fel, ahol reális esélyt látnak a sikerre.

„Nagyváradon, Szatmárnémetiben és Marosvásárhelyen, tehát ahol veszélyeztetnénk a magyar képviseletet, ott megállapodtunk az RMDSZ-szel, az ők jelöltjeiket támogatjuk” – fogalmazott Kulcsár, kihangsúlyozva, hogy a legtöbb településen majd csak 2028-ban indulnak teljes listákkal és polgármesterjelöltekkel.

Újságírói kérdésre elhangzott, hogy Hargita megyében csak Tusnádfürdőn és Kápolnásfaluban indítanak polgármesterjelöltet, Albert Tibort, illetve Benedek Lászlót.

„A székelyudvarhelyi önkormányzati testületben a mérleg nyelve leszünk, és ahogy a politikában ilyenkor lenni szokott, az adok-kapok elv alapján tudjuk majd megvalósítani elképzeléseiket – közölte Kulcsár. Azt remélik, hogy amennyiben jó ötlettel állnak elő, a többi frakció melléjük áll, ahogy ők is támogatni fogják a többi frakciótól érkező jó javaslatokat.

„Ha jó az irány, lehet támogatást szerezni a versenytársaktól” – szögezte le Bindea.

Elhangzott, hogy az udvarhelyi polgármesterjelölt és Hargita Megye Tanácsa listái esetében nincs pártpreferenciájuk, az EP-képviselőjelölti listáján viszont egyértelműen az RMDSZ jelöltjeit támogatják, hiszen elengedhetetlen, hogy az erdélyi magyar képviselet ott legyen Brüsszelben.

„Budapesten a FIDESZ, Bukarestben és Brüsszelben az RMDSZ, Székelyudvarhelyen a Magyar Polgári Erő jelenti számunkra az opciót” – tette hozzá Bindea Dániel, ugyanakkor Kulcsár-Terza József megjegyezte, hogy a helyhatósági és az EP-választások összevonása miatt félő, hogy lesz némi zavar a választópolgárok fejében, amikor arról kell dönteniük, hogy a választói listákon pontosan hova tegyék a pecsétet.

Egy polgármester biztos

Annak ellenére, hogy a Magyar Polgári Erő kevés településen van jelen, már most elkönyvelhető, hogy Udvarhelyszéken biztosan lesz egy polgármesterük: Kápolnásfaluban Benedek László polgármester újraválasztása pusztán formalitás, ugyanis nincs kihívója. A korábbi MPP-s, majd EMSZ-es színekben polgármesteri széket elnyerő településvezető eredetileg függetlenként szerette volna megpályázni ötödik polgármesteri mandátumát, de úgy látta, hogy csapatban sikeresebb munkát végezhet, így végül a Magyar Polgári Erő mellett tette le voksát.

„Kápolnásfalu lehet a jó példa arra, hogy nem RMDSZ-es polgármesterként is lehet sikeresen települést építeni és fejleszteni” – fogalmazott Benedek.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?