banner_VpBVFWkY_GYAM - maszol webbanner 970x250.png
banner_rvYtcHzr_GYAM - maszol webbanner 728x90.png
banner_CyymSrg3_GYAM - maszol webbanner 300x250.png

Az ünnepi időszak átveréseire figyelmeztetnek

Az ünnepi időszakban megnövekedett online tranzakciók veszélyeire figyelmeztet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).

Ebben az időszakban a támadók kihasználják az akcióvadászatot, online nyereményjátékokat, ajándékvásárlásokat, szállásfoglalásokat vagy repülőjegy-vásárlásokat, hogy adatokat szerezzenek áldozataiktól hamis weboldalak segítségével,
fogalmaz kedden kiadott közleményében a hatóság.„Hihetetlen kedvezményeket”, „ellenállhatatlan ajánlatokat” vagy „garantált nyereményeket” ígérnek | Illusztráció: Pexels
„Az ünnepi időszakban megnövekedett online tranzakciók
kapcsán a támadók csalási forgatókönyveket dolgoznak ki a felhasználói viselkedések, például az akcióvadászat, online nyereményjátékok, ajándékvásárlások, szállásfoglalások vagy repülőjegyek vásárlásának kihasználására. Ezek a taktikák magukban foglalják olyan linkek küldését, amelyek hamis vagy klón oldalakra irányítanak. Ezek az oldalak első pillantásra hasonlítanak a valódiakra, de valójában adatlopásra készültek, hogy hitelesítési adatokat és más érzékeny információkat szerezzenek a potenciális áldozatoktól” – közölte kedden a DNSC.

A szakértők figyelmeztetnek, hogy a felhasználók becsapására a támadók újonnan létrehozott vagy feltört közösségi médiaoldalakat használnak, ahol csaló posztokat vagy reklámokat tesznek közzé. Ezek „hihetetlen kedvezményeket”, „ellenállhatatlan ajánlatokat” vagy „garantált nyereményeket” ígérnek.

„Ezek az ajánlatok természetesen csak szociális manipulációs technikák, amelyek célja, hogy érzelmeket keltsenek, és eltereljék a felhasználók figyelmét, miközben ráveszik őket arra, hogy gyorsan megadják érzékeny adataikat, különösen a bankkártyaadatokat egy támadók által irányított weboldalon” – tették hozzá a szakértők.

A
következő óvintézkedéseket ajánlják:

  • Kerüljük a linkek megnyitását ismeretlen vagy gyanús forrásokból, különösen szponzorált vagy közösségi médiában ajánlott bejegyzésekből! Gyanú esetén mindig használjunk biztonsági megoldást ezek ellenőrzésére.

  • Ellenőrizzük, hogy a nyereményjáték vagy promóció valóban létezik-e a kampányt szervező cég hivatalos csatornáin!

  • Vizsgáljuk meg a csalások terjesztésére szolgáló oldalak létrehozásának dátumát! A csaló oldalak általában nemrégiben készültek.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

 

Kapcsolódók

Kimaradt?