A romániai álláskeresők többsége inkább távmunkában dolgozna

A romániai álláskeresők októberben összesen 1,1 millió önéletrajzot küldtek be a munkáltatóknak és átlagosan 9 állásra jelentkeztek a hónapban – derül ki egy online munkaerő-közvetítő cég elemzéséből.

A BestJobs által közzétett adatok szerint a beküldött új önéletrajzok száma októberben 15 százalékkal nőtt 2023 szeptemberéhez képest.

Illusztráció: Pixabay

A legtöbben értékesítői, mérnöki és informatikával kapcsolatos állásokra jelentkeztek. Szeptemberhez képest jelentős fejlődés volt tapasztalható az IT területén, ugyanis 10 százalékkal nőtt a jelentkezések száma. Emellett a diákok és a pályakezdők is sokkal aktívabbak voltak idén októberben.

A jelentkezők inkább távmunkát vállalnának, vagy rugalmas munkaidős állást választanának. Előbbi kulcsszóra 120 ezren kerestek rá, utóbbira 90 ezren.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?