A pocsék infrastruktúra hátráltatná a román és NATO-erőket, hogy visszaverjenek egy esetleges orosz támadást


Ha Oroszország megtámadná Romániát, az ország rossz közúti és vasúti infrastruktúrája elsősorban a román hadsereg és a NATO-szövetségesek számára okozna problémát, nyilatkozta egy hipotetikus forgatókönyvre reagálva Ben Hodges amerikai tábornok, az amerikai csapatok korábbi európai parancsnoka a Digi24.ro-nak adott exkluzív interjúban.

Hozzátette, Romániának be kell ruháznia légvédelembe és pontos, nagy hatótávolságú fegyverekbe, amelyek lehetővé tennék a román csapatok számára az ellentámadást.

NATO hadgyakorlat | Archív fotó:: Ionel Danila/Facebook

A romániai infrastruktúra őszintén szólva siralmas állapotban van. Nagyon nehéz megoldani a szállítást Románián belül. Az utak és a vasutak nem segítik a romániai vagy a NATO-erők gyors mozgását, azt hogy képesek legyenek visszaverni egy orosz támadást. Ez csak nagy költségek árán sikerülhet. Rengeteg fejlesztésre van szükség, hogy a nehéz járművek gyorsan tudjanak haladni" - mondta a nyugalmazott amerikai tábornok. Hodges szerint a román hadseregnek még mindig több kihívással kell szembenéznie: elégtelen légvédelem, a nagy hatótávolságú rakéták és lőszerkészletek tekintetében is hiányosságok vannak, miközben Oroszország több millió dolláros rakétákat, precíziós fegyvereket használ polgári célpontok ellen. Ez azt jelenti, hogy hatékonyabb légvédelemre van szükség, hogy az ország megvédhesse a városokat és az infrastruktúrát.

A lőszergyártás terén mindannyian le vagyunk maradva, beleértve az Egyesült Államokat is, nem gyártottunk lőszert, és ez egy olyan terület, amibe szerintem Romániának be kell fektetnie – tette hozzá Hodges. Úgy véli, az oroszok egy esetleges támadás esetén, mindent megtennének, hogy lerombolják Konstancát, tönkretegyék az infrastruktúrát, és előnyük a fekete-tengeri flottájuk mérete. Románia számára a védelem kulcsfontosságú része, hogy javítsa az együttműködést a szomszédjaival: nemcsak Ukrajnával, hanem Moldovával, Bulgáriával és különösen Törökországgal – hangsúlyozta Ben Hodges.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?