A miniszterelnök szerint nem lenne szerencsés „hozzányúlni” a SMURD-hoz

Nicolae Ciucă miniszterelnök szerint a rohammentő-szolgálat (SMURD) hatékonyan működik, és nem lenne szerencsés „hozzányúlni” ehhez az intézményhez.

Illusztráció | Fotó: AgerpresCiucát a csütörtöki kormányülés után az újságírók Alexandru Rafila kijelentéseiről kérdezték: az egészségügyi miniszter aznap ismét bírálta a SMURD-ot és annak alapítóját, Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkárt. Rafila korábban többször kifejtette álláspontját, miszerint a SMURD a belügyminisztérium felügyelete alól át kellene kerüljön az egészségügyi minisztérium irányítása alá.

„A katasztrófavédelmi főosztály által koordinált SMURD működik, mindannyian láthatjuk az életmentő beavatkozásaikat. Ha valami működik, azon nem szerencsés változtatni, egy más intézmény alárendeltségébe utalni, vagy csökkenteni a hatékonyságát. Nem tudom, mit nyilatkozott Rafila, nem jutott el hozzám ez az információ, de azt biztosan állíthatom, hogy a SMURD nagyon jól működik” – jelentette ki a kormányfő.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_PHgZWe9E_300x250.1a.jpg
banner_97Qs1iia_970x250.5b.jpg
banner_b5qnrxfI_728x90.5a.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?