A fiatalok elsöprő többsége havonta legalább egyszer vásárol online

A millenárisok és a Z nemzedék tagjai ugyanarra a három kategóriára összpontosítanak az internetes vásárlás során: ruházat és lábbeli, elektronika és szórakozás.
A vásárlási folyamat
általában online kezdődik: a Z generáció tagjainak 80 százaléka, míg a millenárisok 89 százaléka akkor is online rákeres a termékre, mielőtt azt végül fizikai üzletben megvásárolná.

Több mint 90 százalékuk szereti az összes rendelést egyetlen alkalmazáson nyomon követni.

Fotó: Pexels
Az e-kereskedelmi fizetési megoldásokat kínáló Klarna
cég készített tanulmányt a fiatalok vásárlási szokásairól, vizsgálták, miként viszonyulnak a folyamathoz, hogyan kutatják fel a kívánt terméket, és milyen fizetési módot részesítenek előnybe.
A vásárlási folyamat jellemzően a kívánt termék vagy termékek felkutatásával kezdődik. A Z generáció és az ezredfordulósok egyértelműen az online
keresést részesítik előnyben: a Z generáció tagjainak 80%-a és a millenárisok 89%-a állítja, hogy általában időt szánnak a keresésre, mielőtt ténylegesen vásárolnának. Amikor a vásárlásaik kifizetéséről van szó, különösen a drágább termékek esetében, a hagyományos hitelkártyával szemben egy olyan kamatmentes törlesztési lehetőséget választana, mint a Klarna-féle Buy Now Pay Later.

Átlagosan mindkét nemzedék tagjai legtöbbet a ruházatra és lábbelire, az elektronikai cikkekre és a szórakozásra költenek, akár online, akár üzletben vásárolnak. Egy másik hasonlóság a két generáció között, hogy 63 százalékuk többet vásárol fizikai üzletben, bár 80 – 90 százalékuk legalább havonta egyszer online is rendel.
A két nemzedék az online költött pénzösszegéről tekintetében további hasonlóságok vannak: a Z válaszadók 79%-a 51 és 2000 lej közötti összeget költ havonta, az átlagos vásárlási érték 550 és 600 lej között van, míg a millenárisok esetében ez az arány 82%-ra nő, az átlagos vásárlási érték 750 és 800 lej között van.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?