FRISSÍTVE: Brassai iskola ügye: nem hagyták jóvá a tanárok és a szülők kérését
Nem hagyta jóvá a Kolozs megyei tanfelügyelőség vezetőtanácsa kedd délután azt a két beadványt, amely a Brassai Sámuel Elméleti Líceum beiskolázási tervét módosította volna - tájékoztatott Török Zoltán főtanfelügyelő-helyettes. Így egyelőre marad a január 25-i döntés, amely szerint a 2017-2018-as tanévtől a drámai gyermeklétszámcsökkenés miatt a Brassai és az Onisifor Ghibu Elméleti Líceum elveszti egy-egy kilencedik elméleti osztályát. FRISSÍTÉS: a szülők nem hagyják annyiban.
Mint arról már beszámoltunk, a Brassai iskola tanári kara hétfőn juttatta el a Kolozs megyei tanfelügyelőségre és iktatta azt az átiratot, amelyben azt kérték, a szakosztály helyett inkább az elméleti kilencedik osztályt tarthassák meg jövő tanévtől. A szülők külön beadványban igényelték, hogy kapjanak választási lehetőséget a jelenlegi nyolcadik osztályos diákok, és ha külön engedéllyel is, de maradhasson az elméleti osztály a szakosztály mellett.
Arra a kérdésre, hogy mire hivatkozva utasította el mindkét kérést a vezetőtanács, Török Zoltán főtanfelügyelő-helyettes elmondta: egyrészt a drámai diáklétszámcsökkenést nem lehet figyelmen kívül hagyni, másrészt a román tagozaton működő szaklíceumi osztályok számához képest nagyon kevés a magyar tagozaton működő ilyen profilú kilencedik osztályok száma.
"Mindössze három szaklíceumi osztály működik magyar tagozaton: a Brassaiban a turizmus, az Apáczaiban a könyvelői osztály, és még egy a Báthoryban. A cégvezetők jelezték, sok szakmunkásra van szükség. A román tagozaton, ha hozzányúltak a szakközépiskolai osztályokhoz, akkor ezeket szakiskolai osztályokká alakították át" - mondta Török.
Hozzátette, de figyelembe véve, hogy a Brassai iskola inkább a szakosztályáról mondana le, mindent meg fog tenni, hogy a kérésnek érvény szerezzen. "Mivel éppen Bukarest fele tartok, meg fogom érdeklődni a minisztériumban, ha felküldi az iskola a tárcához a kérést, tudunk-e változtatni azon a besikolázási terven, amelyet a minisztérium már jóváhagyott" - mondta a főtanfelügyelő-helyettes.
FRISSÍTÉS: A szülők képviselője, Lingner Lilla megkeresésünkre csütörtökön elmondta, nem kaptak még hivatalos választ az átiratukra, de amennyiben a tanfelügyelőség elutasította a kérésüket, további lépéseket tesznek. "Nem hagyjuk annyiban. Kihallgatást kérünk a tanfelügyelőségtől, és ha kell, a minisztériumhoz fordulunk" - mondta a nyolcadikos szülők képviselője.