Korszerűsítik a Maros Megyei Tanács alárendeltségében levő kórházak szennyvízrendszerét

A megyei önkormányzati testület a csütörtöki soros ülésen két beruházást hagyott jóvá, amelyek a Maros Megyei Klinikai Kórházat, valamint a Dicsőszentmártoni Gheorghe Marinescu Kórházat érintik. A Maros Megyei Klinikai Kórház esetében egy szennyvíztisztító állomás építéséről született döntés, az ülésen a megvalósíthatósági tanulmány elkészítését fogadta el a tanács, a beruházás becsült értéke 1,9 millió lej – közölte a Maros Megyei Tanács sajtóirodája.

A Dicsőszentmártoni Gheorghe Marinescu Kórháznak a szennyvízhálózatát fogják kicserélni, csütörtökön a beruházás műszaki és gazdasági dokumentációját, valamint a műszaki és gazdasági mutatókat szavazták meg a tanácsosok. A csatornahálózat cseréje mintegy 4,6 millió lejbe fog kerülni. A jelenleg használatban lévő csatornahálózat közel 100 éves, legutóbb 2004-ben bővítették a hálózatot, és ekkor kapcsolták össze a kórház csatornahálózatát a városi csatornahálózattal egy új vezeték és egy szivattyútelep építésével. A mostani projekt keretében cserélni fogják a vezetékeket, valamint új szennyvíz előkezelő, elkülönítő és szűrő  egységeket alakítanak ki az európai környezetvédelmi normákkal összhangban.

Újabb Time Boksz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban

A Maros Megyei Múzeum kérésére a megyei tanács csütörtökön jóváhagyta két újabb Time Box pavilon építését a megye köztulajdonában lévő mikházi telken, amelyen a megyei múzeum egy régészeti park működtetését tervezi. A Maros Megyei Múzeum ezen a területen Time Box elnevezésű, fából készült és zsindellyel fedett pavilonokat állítana fel, melyek megtekintésével időutazáson vehetnének részt a kiállítás résztvevői.

Jelenleg Maros megyében három olyan római katonai tábor ismert, ahol római légiós katonák állomásoztak, Marosvécs, Mikháza és Sóvárad területein. Ezen katonai táborok körül civil településeket alapítottak, amelyek a régió fontos vallási, gazdasági és kulturális központjaként működtek. A 3 közül a legnagyobb muzeológiai és idegenforgalmi potenciállal rendelkező helyszín Mikháza, ahol egykor egy castrum, termáfürdők és település is volt.

Partnerség a családon belüli erőszak megelőzésére

Tavaly augusztusban a Nemi Esélyegyenlőségi Országos Ügynökség tájékoztatta a Maros Megyei Tanácsot arról, hogy európai uniós forrásokra pályázik az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programban. A pályázat célja megalakítani egy olyan innovatív, védett otthonokból álló hálózatot, melyet a családon belüli erőszak áldozatai vehetnek igénybe. A Nemi Esélyegyenlőségi Országos Ügynökség ez év március 4-én jelentette be, hogy a VENUS – Együtt a biztonságos életért! című pályázatot megnyerte, és alá is írta a finanszírozási szerződést.

A Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság partnerként lépne be a pályázatba, ezért javasolta a Maros Megyei Tanácsnak a partnerség jóváhagyását. A A projekt megvalósítása növelné a szociális szolgáltatások kínálatát a megyében és hozzájárulna azok fejlődéséhez, ugyanakkor lépéseket tennénk azon törvényes előírások betartása felé is, melyek a családon belüli erőszak megelőzésére és leküzdésére vonatkoznak.

A Megyei Tanács plénuma egyhangúan elfogadta a partnerség jóváhagyását. A projekt teljes költségvetése 51 080 375,72 lej, amelyből a partnerként résztvevő Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság hozzájárulása 1 137 174,76 lej. Az önrész értéke 22.743,50 lej, mely a projekt teljes összegének 0,045%-a. A projekt időtartama 48 hónap.

banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?