Arafat elvárja, hogy az orvosok dolgozzák le a napi nyolc órát az állami kórházakban
Az állami kórházakban jelenleg rövidített programmal dolgoznak az orvosok, a béremelések után azonban elvárható tőlük, hogy ledolgozzák a nyolc órát – véli az országos katasztrófavédelmi felügyelőség vezetője, Raed Arafat.
„Minden városban vannak orvosok, akik az állami és a magánszektorban is munkát vállalnak. Meg kell vizsgálni ezt a jelenséget, meg kellene szabni egy nyolcórás munkaidőt, és valószínűleg lenne megoldás arra is, hogy program után máshol is dolgozzanak” – fogalmazott Arafat a Digi24 televízió műsorában.
A belügyi államtitkár rámutatott, erre vonatkozó szabályozás létezik, „ezt azonban gyakorlatba is kellene ültetni”. Arafat szerint jelenleg az orvosok rövidített program szerint dolgoznak az állami kórházakban. „Nem tudom, létezik-e még egy ország, ahol ilyen program lenne a közszférában” – mondta, hozzátéve, a jelentős mértékű béremelés után elvárható tőlük, hogy nyolcórás műszakot teljesítsenek.
Raed Arafat ugyanakkor hangsúlyozta, időszakosan ellenőrizni kellene bizonyos mutatók alapján az orvosok munkáját, számon kellene tartani például azt, hogy egy orvos mennyit dolgozott, hány pácienst vizsgált meg, „milyen eredményeket tud felmutatni a közszférában”.
Az államtitkár beszélt a kórházigazgatók feladatáról is. „A menedzsernek tudnia kell, hogy felelősséggel tartozik a munkájáért, azért, ahogy a kórház működik, ahogyan kinéz, és akkor elvárhatnánk, hogy ellátás, tisztaság szempontjából ugyanazt nyújtsák a közkórházak, mint amit a magánkórházak” – hangoztatta.