FRISSÍTVE – SuperLiga: iszonyatosan nagy zakót kapott Craiován a bajnok Farul

FRISSÍTVE: A bajnoki esélyesek közül a FCSB, a Kolozsvári CFR és a Rapid is nagy fölénnyel nyert a SuperLiga alapszakaszának 8. fordulójában, kivételt a címvédő Konstancai Farul képezett, amely „elhasalt” a FCU Craiova ellen.

Fotó: Agerpres

Történelmi és tényleges rangadók sorozatát rendezték meg a labdarúgó SuperLiga alapszakaszának 8. fordulójában.

Az első ilyen mérkőzésre a fővárosban került sor, ahol a Rapid és a Dinamo nézett farkasszemet a giulești-i stadionban. Ez az összecsapás a „történelmi rangadók” kategóriájába esik, ugyanis az élvonalba idén visszajutott Dinamo egyelőre nem jelent valós veszélyt a bajnoki címért küzdő csapatok számára. Így aztán senki se lepődött meg azon, hogy a Rapid nagy „zakót mért” ellenfelére a péntek esti, hazai pályán rendezett mérkőzésén, hiszen 4-0-ra győzött. Edzőjük, Cristiano Bergodi a lefújást követően érthető elégedettséggel nyilatkozott, kiemelte, hogy akár több gólt is szerezhettek volna ezen a találkozón. A vezetést Rrahmani a 35. percben büntetőből szerezte meg, majd a második félidőben duplázott (82. perc). Ugyanakkor Oaidă (56. perc) és Petrila (61. p.) is betaláltak a Dinamo kapujába.

Pénteken rendezték a Petrolul Ploiesti –Galaci Oțelul meccset is, amely 2-2-es döntetlennel zárult. Ez volt a Dorinel Munteanu irányította Duna-partiak hetedik remije az idei szezonban.

FRISSÍTVE: A Kolozsvári CFR szombaton este az első félidő derekán hátrányba került a FC Voluntari vendégeként, de Andrea Mandorlini csapata még a szünet előtt fordítani tudott Philip Otele és Karlo Muhar talkálataival, majd a második félidőben tovább két gólt is bepakolt Octavian Vâlceanu kapujába. A vasutasok ezzel a győzelmükkel ideiglenesen - a FCSB–CSU Craiova mérkőzés végéig – felléptek a tabella legmagasabb fokára.

Ahhoz hogy ott is maradjanak arra lett volna szükség, hogy a forduló csúcsrangadóján a FCSB és a CSU Craiova megosztozzon a pontokon. Az, hogy ennek a forgatókönyvnek nincs realitása már a mérkőzés elején kiderült, hiszen a hazaiak a 13. percben elkezdett gólgyártása a 21. és 45. minutumban újabb találatokkal bővült, így már a szünetre kialakult a 3-0-s végeredmény.

A forduló legnagyobb – negatív – meglepetését a címvédő Konstancai Farul okozta azzal a kiütéses vereséggel, amelyet a Mititelu-féle FCU Craiovától elszenvedett.

SuperLiga, alapszakasz 8. forduló

• Petrolul Ploiești–Galaci Oțelul 2-2
  • Rapid–Dinamo 4-0
  • Voluntari–Kolozsvári CFR 1-4
  • FCSB–CSU Craiova 3-0
  • Kolozsvári U–Poli Iași 0-0 (a játékvezető félbeszakította a találkozót a vihar miatt, hétfőn az 54. perctől folytatják a mérkőzést)
  • FCU Craiova–Konstancai Farul 4-0
  • FC Botoșani–Hermannstadt (hétfő, 18.30)