Női kosár Európa Kupa: 14 pontos vereséggel búcsúzott a Sepsi-SIC

Hatalmasat küzdött a sepsiszentgyörgyi csapat, de sajnos az olaszok folytathatják a menetelést az Európa Kupában. A negyeddöntő végeredménye 78-64 lett .

Az Európa Kupa negyeddöntőjében Zoran Mikes a kezdőcsapatba Jovana Pašić, Andra Mandache, Annemarie Gödri-Părău, Rebecca Tobin és Rebekah Gardner ötösét delegálta, míg az olaszok mestere, Giampiero Ticchi Debora Carangelo, Yvonne Anderson, Temi Fagbenle, Gintare Petronyte és Elisa Penna ötöst küldte harcba.Fotó: FIBA Europe Cup

A sorsdöntő mérkőzést az olasz csapat kezdte jobban, az első percekben sikerült ellépniük 5 ponttal a sepsiszentgyörgyi csapat elől (9-4). Zárkóztak a zöld-fehér mezesek, de sajnos a kimaradt helyzetek, és a sok személyi hiba miatt nem sikerült megelőzniük a tabellán ellenfelüket. 15-14-re visszajöttek Pašić ziccerének köszönhetően. Az első 10 perc 19-14-es eredménnyel fejeződött be. A második negyedben jobban ment a játék a háromszékieknek, még a vezetést is megszerezték, a jól játékba szálló Ghizilă hárompontosával. Ezt követően a két csapat fej fej mellett haladt, de az olaszok játékosa, Anderson kosarával 4 pontos előnyre tettek szert. A negyed 31-28-re végződött miután Pinelopi Ghizilă értékesített egy büntető dobást.

A szünet után is folytatta a pontgyártást a Reyer, 7 ponttal mentek, de Gardner és Pašić vállára vette a sepsiszentgyörgyi csapatot, és sikerült faragniuk a hátrányukból (39-37). Gardnernek még egyenlítenie is sikerült, de ellenfelük nem hagyta, hogy a sepsiszentgyörgyiek irányítsanak, a harmadik negyed végén 51-44 volt az állás. Az utolsó negyedben az olaszok teljesen a kezükbe vették a meccset, és így a zöld-fehér mezesek nem tudtak közel kerülni hozzájuk. Az olaszoknak több távoli dobásuk is betalált. A Zoran Mikes irányította alakulat nem tudott veszélyes játékot mutatni, rendre kimaradtak a dobásaik közelről és távolról is. A mérkőzést a olasz Reyer Venezia 14 pontos különbséggel nyerte meg 78-64. A Sepsi-SIC csapatának nem jött össze a bravúr, így nem lehetnek ott az Európa Kupa négyes döntőjében.

Az Reyer Venezia az Európa-kupa következő fordulójában, a Final Fourban a magyar KSC Szekszárd csapatával méri össze az erejét, akik a negyeddöntőben a török Elazig Il Ozel Idare együttesét búcsúztatták. A legjobb négy közé még a spanyol Valencia Basket csapata jutott, az ellenfelük pedig a pénteki utolsó negyeddöntő után kerül ki a svájci BCF Elfic Fribourg és a francia Carolo Basket csapatok közül.