Női kosár Európa Kupa: szoros mérkőzésen maradt alul a Sepsi-SIC

Fotó: FIBA BasketballA női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének második fordulójában, a Sepsi-SIC három pontos vereséget szenvedett a francia ESBVA Lille Métropole csapatától.

A pályára kezdőként a sepsiszentgyörgyiektől Jovana Pašić, Andra Mandache, Annemarie Gödri-Părău, Rebecca Tobin és Rebekah Gardner lépett, valamint a francia csapatból Sandra Ygueravide, Haley Peters, Johanne Gomis, Mousdandy Djaldi-Tabdi, Djene Diawara.

A mérkőzés első kosarát a zöld-fehér mezesektől Mandache szerezte meg, kosarára Djaldi-Tabdi válaszolt. A mérkőzés az első percektől kezdve kiélezett volt, azonban a francia csapat az első negyed felénél 7 pontos előnyre tett szert (8-15). A házigazdáknak sikerült ledolgozniuk a hátrányukat és megnyerniük az első negyedet (21-20). A második negyedet Gomis triplája nyitotta, majd Berkani talált a kosárba (21-25). Kelemen Kincső három pontos találatával válaszolt a franciák kosaraira. 25-32-es állásnál ismét 7 ponttal vezettek a francia lányok, de hasonlóan alakult a negyed végkimenetele, a háromszékieknek sikerült a fordítás, és a félidőben két pontos előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

Fotó: FIBA BasketballA harmadik negyedet Pašić hárompontosa indította, majd a Sepsi-SIC összeszedett védekezéssel, és hatékony támadásokkal 8 pontos előnyre tett szert (44-36). A franciáknak egy időkérésre volt szükségük, hogy magukhoz térjenek, és beérjék az eredményjelző táblán a hazai csapatot. A játékrészt egyenlő eredménnyel zárta a két csapat, 50-50-ről kezdődött az utolsó negyed. Az utolsó játékrészt Zoran Mikes tanítványai kezdték jobban, de a francia csapat sem maradt le. Kiélezett volt a mérkőzés záró szakasza, a vezetést felváltva szerezte meg a két csapat. Két perccel a vége előtt a zöld-fehéreknek állt a zászló, azonban a franciáktól Ygueravide  három pontos vonalról talált a kosárba, majd egy újabb hárompontost értékesítettek a francia lányok (66-71). Ezt követően a sepsiszentgyörgyi lányok futottak az eredmény után, sikerült az utolsó másodpercekre feljönniük 1 pontra (70-71).

A véghajrát az ESBVA Lille Métropole csapata bírta jobban, két értékesített büntetővel záródott a mérkőzés, a végeredmény 70-73 lett a francia ESBVA Lille Métropole csapatának. A Sepsi-SIC végig kiélezett mérkőzést játszott a francia ellenfelével, de nem sikerült megszereznie a továbbjutást érő győzelmet. A továbbjutásra még esélye van a sepsiszentgyörgyi csapatnak, pénteken a csoport első helyén tartózkodó Cadi La Seu spanyol csapatot kell legyőznie ehhez.

EURÓPA-KUPA G-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Sepsi-SIC–ESBVA Lille Métropole: 70–73 (21–20, 15–14, 14–16, 20–23)
Sepsi-SIC: Pašić 12/12, Gardner 21, Gödri-Părău 2, Mandache 7/3, Tobin 2–Ghizilă 3/3, Kelemen 6/6, Kovács, Pavlopoulou 6/6, Cătinean, Orbán 2, Ruzickova 9. Edző: Zoran Mikes.
ESBVA Lille Métropole: Gomis 12/3, Ygueravide 18/6, Djaldi 10, Peters 6, Diawara 3–Diaby 5, Berkani 12/6, Diallo, Tsobgny, Wadoux 3/3, Pavrette, Salaun 4/3. Edző: Richard Meziane

A G-csoport másik összecsapásán: Cadi La Seu– Basket Namur Capitale 51–45 (10–17, 10–7, 14–8, 17–13)