Női kézilabda BL: öt góllal győzött hazai pályán a CSM, tizeneggyel nyert idegenben a Győr

Fotó: AgerpresÖt góllal győzött hazai pályán a Bukaresti CSM, tizeneggyel nyert idegenben a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A CSM 32-27-re (20-12) verte a CSZKA Moszkvát, a Győr 30-19-re nyert Podgoricában a Buducsnoszt ellen. A bukarestiek uralták az első játékrészt, és 20-12-vel fordultak a csapatok.A második félidőben a hazaiak egyre szaporodó hibáit kihasználva az orosz csapat négy gólra, 28-24-re, majd 30-26-ra feljött, végül Neaguék öt góllal nyertek.

A CSM góljai közül Barbara Lazovic 6-ot szerzett, Siraba Dembele Pavlovic 5, Dragana Cvijic 5, Cristina Neagu 6, Elizabeth Omoregie 3, Laura Moisă 3, Bianca Bazaliu 2 és Crina Pintea 2 góllal járult hozzá a győzelemhez. Jelena Grubisics 12 védést mutatott be, 32 százalékos teljesítménye fontos volt a csapat szempontjából.

A vendégek góljait Antonina Szkorobogatcsenko 6, Darja Dmitrijeva 5, Polina Gorskova 4, Jekatyerina Ilina 3, Kathrine Brothmann Heindahl 3, Sara Risztovszka 5, Olga Gorsenina 1 szerezte.