Női kézilabda BL: vereséget szenvedett utolsó csoportmeccsén a CSM Bukarest, győzött a Győr

Vereséget szenvedett utolsó BL csoportmeccsén a CSM Bukarest. Adi Vasile tanítványait 25-22-re (16-12) verte Franciaországban a Metz Handball csapata a női kézilabda Bajnokok Ligájának szombati játéknapján.

A többi eredménytől függetlenül a CSM a harmadik helyen végez az A csoportban, és a negyeddöntőbe jutásért a B csoport hatodik helyezettjével, a SCM Râmnicu Vâlceával játszik, így – bár egyik csapatnak ki kell esnie – Romániának biztos lesz képviselője a negyeddöntőben.

A meccs kiegyensúlyozottan indult, a 23. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok (11-11), ám innen a házigazdák hoztak egy 5-1-es sorozatot, és a szünetben 16-12-t mutatott a tabella. A második félidőben a Metz néhányszor hat góllal is vezetett (20-14, 21-15, 25-19), és végül nagyobb izgalmak nélkül 25-22-re nyert.Forrás: Krizsán Csaba/MTI

A bukaresti csapat góljait hatan szerezték: Cristina Neagu 8, Barbara Lazovic 3, Elizabeth Omoregie 3, Crina Pintea 2, Siraba Dembele Pavlovic 2, Carmen Martin Berenguer 4 gólt lőtt. A hazaiak közül Marie Helene Sajka 6, Yvette Broch 4, Astrid Ngouan 3, Meline Nocandy 3, Orlane Kanor 2, Camila Micijevic 1, Manon Houette 3, Jurswailly Luciano 1, Debbie Bont 1, Laura Kanor 1 volt eredményes.

Játékvezetők: Ana Vranes és Marlis Wenninger (mindkettő Ausztria).

EHF megfigyelő: Klaus Dieter Convents (Németország).

A csoport másik két mérkőzésén a Rosztov-Don legyőzte a Fradit, a Kristiansand simán vert a Ljubljanát.

3. CSM Bukarest 17 p. (14 j.)
  4. FTC-Rail Cargo Hungaria 16 p. (14 j.)
  5. Vipers Kristiansand 16 p. (14 j.)
  6. Team Esbjerg 10 p. (13 j.)
  7. RK Krim Mercator 7 p. (14 j.)
  8. SG BBM Bietigheim 3 p. (13 j.)

A B csoportban a csoportelsőséget eldöntő mérkőzésen a Győr legyőzte a Moszkvát, a Podgorica esélyt sem adott a Koprivnicának, a Râmnicu Vâlcea pedig a 'zöld asztalnál' nyert a Bretagne ellen, miután a franciák nem jelentek meg, mert a rossz idő miatt gépük nem tudott felszállni.

2. CSZKA Moszkva 23 p. (14 j.)
  3. Brest Bretagne Handball 17 p. (14 j.)
  4. Odense Handbold 13 p. (13 j.)
  5. Buducsnoszt 12 p. (14 j.)
  6. Râmnicu Vâlcea-i SCM 10 p. (14 j.)
  7. BV Borussia 09 Dortmund 7 p. (13 j.)
  8. Podravka Vegeta Koprivnica 4 p. (14 j.)

Hogy elkerüljék a bonyodalmakat, az EHF úgy döntött, hogy minden csapat bejut a nyolcaddöntőbe és a csoportok a rájátszás szabályai szerint mérkőznek meg a továbbjutásért: az A csoport első helyezettje a B csoport 8. helyezettjével, a 2-7, 3-6, 4-5 és fordítva.