Női kézi BL: a Győr és a Bukarest is negyeddöntőbe jutott

Visszavágott (27-21) a SCM Râmnicu Vâlcea a hazai pályán elszenvedett vereségért a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Bukaresti CSM-nek, de mivel nem tudta ledolgozni a saját pályán összeszedett 9 gólos hátrányát (24-33), a fővárosiak jutottak a sorozat negyeddöntőjébe.

Fotó: AgerpresA Bukaresti CSM következő ellenfele a CSZKA Moszkva lesz.

Ott lesz a negyeddöntőben a címvédő Győri Audi ETO KC is, amely szombaton házigazdaként 32-28-ra nyert a német SG BBM Bietigheim ellen. A győriek a BL-ben rekordot jelentő 53 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Ebben az időszakban 46 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

A vendégek csupán tíz mezőnyjátékossal érkeztek a visszavágóra, ami a Győr múlt vasárnapi 37-20-as idegenbeli sikere miatt már csak formalitás volt.

A negyeddöntőben a Ferencvárossal vagy a montenegrói Buducnost Podgoricával találkoznak.