Női EuroCup: hosszabbításban maradt alul Görögországban a Sepsi-SIC

A háromszéki kosárlabdacsapat rosszul kezdte a Proteas Voulas elleni csoportkörös mérkőzését. Bár a végére sikerült egyenlítenie, a ráadásban 77–71-re elvesztette a találkozót.

Csütörtök este kezdte meg szereplését a Sepsi-SIC csapata az EuroCup új szezonjának csoportkörében. A görögországi Proteas Voulas csapatának otthonában léptek pályára Gereben Líviáék, akik a rosszul sikerült előző idény után megfiatalított kerettel kezdték az újat, kérdéses volt, nemzetközi szinten mennyire tudnak helytállni.Fotó: Sepsi-SIC/Facebook

A mérkőzés sokkal jobban indult a görögök számára, már az első negyedben sikerült fölényt kialakítaniuk a pályán, a másodikban pedig növelték megszerzett előnyüket és tizenkét pontos különbséggel vezettek a szünetben. Nem törte meg viszont a sepsiszentgyörgyieket a helyzet, újítani tudtak és a hajrára vissza is zárkóztak a mérkőzésbe, sőt egy adott ponton a vezetést is átvették.

Ennek ellenére a Proteas csapatának jobban jött ki a lépés a hajrában, hosszabbításra mentették a találkozót. Az utolsó percek szintén számukra alakultak jobban, végül hatpontos különbséggel győzték le a háromszékieket, akiknek így nem jött össze a jó szezonkezdés. A nemzetközi sorozatban a spanyol IDK Gipuzkoa lesz a következő ellenfelük hazai pályán, de előtte még a román bajnokságban is játszanak a Rapid Bukarest ellen.

Proteas Voulas – Sepsi–SIC 67–67 (25–16, 19–16, 13–24, 10–11), hosszabbítás után 77–71