Jégkorong: kettős Sportklub-siker a Steaua ellen

Egy könnyed és egy nyögvenyelős győzelemmel folytatta szereplését a hazai jégkorong-bajnokságban a Csíkszeredai Sportklub csapata. A székelyföldiek szerdán és csütörtökön is hazai jégen léptek pályára a Bukaresti Steaua ellen.

Folytatódott a romániai jégkorong-bajnokság alapszakasza. A Csíkszeredai Sportklub szerdán és csütörtökön a szebb napokat is megélt Bukaresti Steauát látta vendégül.

Az első mérkőzés előtt jó hírt kaptak a csíki hoki-fanatikusok: újra jégre lépett a hosszú sérülés után visszatérő Rokaly Szilárd és a meccset végig játszotta a szintén sérülésből visszatérő Biró Tamás is. Említést érdemel még a meccs kapcsán, hogy a mindössze 17 éves Biró Nándor is kapott néhány játékpercet a hazai kapuban. A fiatal hálóőr nem okozott csalódást, kettős hátrányban sem kapott gólt.

Romániai jégkorong–bajnokság, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 11–4 (5–1, 2–2, 4–1)
Gólszerzők: Farkas (2.), Gyenyisz Kuljas (13. és 20.), Stach (15. és 50.), Polak (16. és 22.), Péter B. (24. és 60.), Reisz Á. (49.) és Salló (53.), ill. Abdullin (7.), Georgescu (23.), Martinov (26.) és Szabó D. (43.)
Kapura lövések száma: 46–36
Büntetőpercek: 6, ill. 12 perc

A csütörtökön lejátszott második mérkőzésen hamar kétgólos előnyt dolgozott ki a Sportklub, ám a második játékrészben megfordították az állást a „bakák”. A harmadik harmad elején még Steaua vezetett 2-3 ra, ám a remek formában lévő Kuljas és Szkacskov góljaival végül behúzta a győzelmet a házigazda.

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 4–3 (2–1, 0–2, 2–0)
Gólszerzők: Kuljas (3. és 49.), Bíró T. (9.) és Szkacskov (50.), ill. Polozov (19.), Georgescu (25. és 40.)
Kapura lövések száma: 40–25
Büntetőpercek: 8, ill. 10 perc