Jégkorong Erste Liga – a Csíkszereda kikapott, a Gyergyó győzött

A Brassó nagy csatában diadalmaskodott, míg a Gyergyó érvényesítette a papírformát a negyeddöntő első felvonásában.

Fordulatos mérkőzésen a Brassói Corona hosszabbítás után 6-5 arányban legyőzte vendégét, a címvédő Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. A házigazdák az első, harmadik és az utolsó negyedet is megnyerték, az SC Csíkszereda a második húzta be két góllal, ami kevésnek bizonyult a végelszámolásnál.Fotó: Facebook/Corona Brasov

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc hétfőn folytatódik ugyancsak Brassóban.

A másik székelyföldi csapat, a Gyergyói HK érvényesítette a papírformát, 5-2-re verte a Dunaújvárosi Acélbikák csapatát. Gyergyószentmiklóson a selejtezőből érkezett DAB a 9. percben már háromgólos hátrányban volt. A vendégek nem törtek össze, a második harmadban hamarjában felzárkóztak, de Császár Hunor emberelőnyös gólja nyugtatólag hatott a hazaiakra, akik végül sikerrel zárták a nyitányt.

A második mérkőzésre ugyancsak Gyergyószentmiklóson kerül sor.