Gálázott a Sportklub, otthon kapott ki a Gyergyó és a Brassó

A kifejezetten gyenge szezonkezdet után egyre inkább magára talál a Csíkszeredai Sportklub csapata a jégkorong Erste Ligában. A legutóbbi, hibátlan magyarországi túra után ezúttal a listavezető FTC gárdáját iskolázták le Becze Tihamérék. A másik két erdélyi csapatnak nem ment ilyen jól, a Brassói Corona hosszabbításban maradt alul az Újpesttel szemben, míg a címvédő Gyergyói HK a Debrecentől kapott ki.

Egyre inkább összeállni látszik a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának játéka. Míg a magyar-román közös bajnokság első játéknapjait követően leginkább a vereségek sorakoztak a kék-fehérek neve mellett, az utóbbi időszakban már inkább a szurkolók által elvárt gólerős, magabiztos játékkal rukkol elő a székelyföldi együttes. Csütörtökön a listavezető, régi rivális FTC-Telekom érkezett a Vákár Lajos Műjégpályára. A hazaiaknál hiányzott a keretből a közönég egyik kedvence, Szkacskov, visszatért viszont a szintén rendkívül népszerű Sofron István.

Lendületesen kezdtek a hazaiak, aminek a 7. percben meg is lett az eredménye, az izraeli válogatott Levin gólpasszából Kubát volt eredményes (1–0). A 11. percben a Sportklub két további találattal sokkolta a zöldeket, előbb emberelőnyben Welsh, majd húsz másodperc elteltével Láday volt eredményes (3–0). Ezt követően Arany Gergőt Nagy Kristóf váltotta a vendégek kapujában, a 13. percben LaPorte pedig egy közeli góllal szépíteni tudott (3–1). Mielőtt túlzott felzárkózási reményeket táplálhattak volna a látogatók, a Sportklub két további találattal jelezte, nem hagyja kiénekelni a szájából a sajtót. A szünet előtt négy perccel Rokaly Norbert emberhátrányban léphetett ki szólóban és nem hibázott (4–1).  A dudaszó előtt 15 másodperccel Becze átadásából Kubát ragasztott nagy gólt a felsőbe (5–1).

Fotók: Csíkszeredai Sportklub | Pál Zoltán

A középső játékrészben igazságosan megosztoztak a találatokon a csapatok. A Fradi kétszer is feljött három gólra, ám mindkétszer volt válasza a hazaiaknak. Kestila góljára Brown felelt, Németh találatát pedig Becze torolta meg (7–3).

A záró húsz perc a Csíkszereda negyedik sorának nagy pillanatait hozta el, két alkalommal is eredményes tudott lenni ez a csapategység. A 43. percben Fodor Csanád kapáslövése vágódott a vendéghálóba, hét minutum elteltével pedig Rokaly Norbert húzása talált utat a kapuba Nagy Kristóf mamutjai között (9–3).

A Csíkszereda pénteken 18:30-tól az Újpestet látja vendégül, A Ferencváros ugyanebben az időpontban Gyergyószentmiklóson vendégeskedik majd, a Brassó pedig a DEAC-ot fogadja.

Edzői értékelések

Mark LeRose, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: "Sokkal jobban sikerült a ma esti összecsapás, mint gondoltuk! Az első harmadban szereztünk két emberelőnyös és egy létszámhátrányos találatot. Mindenki elégedett lehetett ma, ez az este mindenki számára igazán jól sikerült. Imádom ezt a helyet! Csodálatos! Főként a mérkőzés utáni ünneplések! A végén énekelt himnuszról felvételt is készítettem, melyet meg is osztok majd a világhálón!
Követtük holnapi ellenfelünk esti mérkőzését, ami jelen pillanatban 3-3-ra áll, és hosszabbítás következik. Meg fogjuk tekinteni a videót, ahogyan a mi meccsünk anyagát is átnézzük, és összeállítjuk a holnapi játéktervet. 3-ból 3 meccset szeretnénk nyerni!”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, Ferencvárosi TC: „A Csíkszereda nagyon jól játszott. Mióta átvette Kevin a csapatot, látszik a keze nyoma. Dolgoztunk mi együtt tavaly, szóval ismerem. Jó munkát végez itt Csíkszeredában, és úgy látszik a srácok be is tartják amit kér, a jégen is végre tudták ezt hajtani. Mi küzdöttünk, ahogy tudtunk. Három sorral játszottunk. 1–5 után meg 3–7 után is küzdöttünk. A ma esti 60 percnyi küzdelem ennyire volt elég. Nagy százalékban használta ki a Csíkszereda a helyzeteit, így több találat is esett, mint amennyire lehetett előzetesen számítani. A csapatuk jól össze van rakva egy jó edző által. Amit ki szeretnék emelni a csapatommal kapcsolatosan, hogy le a kalappal előttük, végig, 60 percen át küzdöttek, annak ellenére, hogy nagy esély nem volt visszajönni. 3 gólt tudtunk lőni a Csíkszeredának, ami az elmúlt 8-10 meccs során nem nagyon sikerült senkinek. Szóval azt gondolom ezek mind pozitívumok, és ezekből szeretnénk építkezni”.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub – FTC-Telekom 9–3 (5–1, 2–2, 2–0)
Csíkszereda, Vákár Lajos Műjégpálya
Gólszerzők: Kubát (6. és 20.), Welsh (11.), Láday (11.), Rokaly N. (17. és 50.), Brown (26.), Becze (33.) és Fodor (43.), ill. LaPorte (13.), Kestila (23.) és Németh (32.)
Kapura lövések száma: 37–22
Büntetőpercek: 6, ill. 8 perc