Európa-liga: az erőszakos biztonsági őrök miatt büntette az UEFA a Fradit

A magyar bajnokot a januári AZ Alkmaar elleni meccsen történtekért kapott 30 ezer eurós bírságot, a vendégeknek pedig csak 20 ezret. A labdarúgó-mérkőzés után a holland csapat ultrái szétverték a stadion mellékhelyiségeit is, ami miatt a két klubnak egyeztetnie kell a közeljövőben.

Döntés született a Ferencváros–AZ Alkmaar közötti EL-összecsapáson történt rendbontások ügyében. A két csapat még a csoportkör utolsó meccsén játszott egymással Budapesten, a Fradinak akkor a továbbjutás volt a tét, 4–3-ra sikerült is megnyernie a találkozót, bebiztosítva helyét az egyenes kieséses szakaszban, ahonnan azóta kiesett.A meccs nemcsak a játék, hanem a szurkolók viselkedése miatt is emlékezetes marad | Fotó: Ferencvárosi Torna Club/Facebook

A meccs viszont nemcsak a hét gól és a pályán történtek miatt maradt emlékezetes, a vendégek ultrái ugyanis verekedésbe keveredtek a lelátón a biztonsági őrökkel, majd a Groupama Aréna mosdójában vezették le frusztrációjukat, alaposan megrongálva a berendezést. Kubatov Gábor klubelnök akkor 15 millió forintra (187 000 lej) becsülte a kárt, az ügyben pedig várható volt a mindkét féllel szembeni vizsgálódás.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (UEFA) végül a Fradit büntette meg jobban, a magyar klubra 30 ezer eurós bírságot szabtak ki a biztonsági őrök erőszakos fellépése miatt, a hollandoknak pedig 20 ezret a szurkolói rendbontásért. Ami a megrongált mellékhelyiségeket illeti, a szövetség arra is kötelezte az AZ Alkmaart, hogy egyeztessen a magyar klubbal a rongálás kapcsán.

Két héttel ezelőtt a Galatasaray kiejtésével a hollandok bejutottak e legjobb 16 közé az Európa-ligában, ahol csütörtökön a Tottenhamet fogadják. A Ferencváros kizárólag a bajnokságban és a Magyar Kupában folytatja a szezont.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?